Pestrá nabídka je základ. "Musíme mít co nejvíce druhů. Na odbyt jdou aktuálně hlavně přísady rajčat, kterých máme několik a také papriky. Doby, kdy stačil jeden druh od každého jsou pryč," smál se Petr Atanasov, pokračovatel známého prostějovského zahradnického rodu. Právě před jejich rodinným stánkem se line tradičně nejdelší fronta. "Vždycky bereme u Bulharů, mají všechno a v dobré kvalitě," komentoval chlapík s plným pytlíkem přísad.

Prostory v okolí prostějovské tržnice jsou denně přecpány vozidly, která stojí všude možně. 12.5. 2022
Auty zaplněný Špalíček? Strážníci to příliš neřeší

Stánkaři jsou se současnou formou tržnice spokojení. "Ty zvěsti, že by se mělo prodávat na náměstí se mi moc nelíbí. Lepší by bylo, kdyby se spravila tržnice tady. Je zde větší prostor, na náměstí si nedovedu představit, jak tam nechám stát nákladní auto," kroutí hlavou Atanasov.

O tom, že se na tradiční místo ve Špalíčku chodí dlouhodobě, není na Prostějovsku třeba nikoho přesvědčovat. "Tržnice sice vypadá jak vypadá, ale lidé jsou tam zvyklí chodit. I když je zanedbaná, slouží a potřebuje jen opravit. Jinak bych nic neměnil, místo pro trhy je to dobré," uzavřel okolojdoucí Petr.

Nakoupit si čerstvou zeleninu, ovoce či přísady nebo květiny, si mohou Prostějované vždy v pondělí, čtvrtek a soboty od 7 hodin po celé dopoledne.

Koncert Jaromíra Nohavici v prostějovském Sportcentru, 12. 5. 2022
Nohavica v Prostějově: fronty, davy a euforie v našlapané hale