Program započal animovaným videem o módě v čase. Návštěvníci tak viděli krátkou ukázku oblékání od roku 1919 až po současnost. Následovala taneční vsuvka studentů a slovo hejtmana Olomouckého kraje, Ladislava Okleštěka, který škole popřál vše nejlepší.

„Jsem rád, že jsem byl na takovouto akci pozván, oděvka je naše dcera, Olomoucký kraj je její zřizovatel. SŠDaM má sto let, a to už je nějaký kus historie oděvního průmyslu v Prostějově. Je tomu tak, že oděvnictví Prostějovu vždy patřilo. Nikdy úplně nevymizelo a nachází se tu stále dost firem, které odvádí kvalitní práci. Přál bych škole, aby absolventi šířili její dobré jméno a škola dalších sto let takhle prosperovala a vždy si na trhu našla své místo, uvedl hejtman Okleštěk.

V rámci večera se předvedli i studenti multimediálních studií, kteří si připravili dva krátké filmy. Jeden vyprávěl o historii školy v duchu filmu Star Wars a druhý byl animovaný, který vyhrál v soutěži Mladá kamera v kategorii animovaný film. Před přestávkou stihli návštěvníci zhlédnout tvorbu oděvů od studentů střední školy. Modelky byly absolventky i současné studentky. Obdivovat se mohly modely z denimu, stylu 70. a 80. let, hledaly se nové tvary a způsoby zpracování materiálů a v neposlední řadě zaujaly i nevšední, rafinované a extravagantní svatební šaty.

Své představil také letošní absolvent, Adam Grmolec jehož tvorba se inspiruje pánským sakem, ale i tak si jeho šaty zachovávají ženskost. Volí spíše tlumené barvy, které dovolí vyniknout zajímavým detailům.

Další kolekce byla absolventek Anny Střídové a Jany Šalíkové. Jednalo se o unisexovou tvorbu ve stylu osmdesátek s prošíváním a patinou. Na molu se prošly modelky s návrhy Venduly Niklové, jejíž tvorba má silný výtvarný smysl. Kolekce je určena pro stále rychlejší životní styl a pro digitální nomády. Modelky s "nezájmem“ předvedly tvorbu s mobilním telefonem v ruce. Předposlední kolekce patřila Radce Koskové. Její tvorba nepostrádá cit pro materiál ani pro řemeslo.

Jako poslední kolekci představila známá návrhářka Yvona Leitner, absolventka a současná pedagožka na SŠDaM, která se drží klišé, že je v jednoduchosti krása. Yvona tvoří modely, které lze mezi sebou volně kombinovat a může je nosit každá žena. Z diváků měly dokonce dvě dámy modely Leitner na sobě, a sice náměstkyně primátora Alena Rašková a ředitelka oděvní školy Ivana Vaňková, ze kterých se vzápětí staly modelky.

Nakonec proběhl i společný slavnostní přípitek na pódiu. Spolu s ředitelkou Ivanou Vaňkovou připíjel první náměstek primátora Jiří Pospíšil, spolumajitelka firmy Koutný a zároveň absolventka Petra Koutná a moderátor. Petra dodala i pár příjemných slov. „Přeji všem studentům, aby si studium na škole užívali a nadále se oděvnímu průmyslu s láskou věnovali,“ doplnila Petra Koutná.