Přerovské nemocniční parkoviště prošlo nejvýraznější modernizací.

„Došlo k výměně vjezdových stojanů, závor, pokladny a celého systému řízení. Struktura vjezdů a výjezdů však zůstala stejná. Samozřejmě je nový systém výrazně vylepšený a umožňuje automatické čtení SPZ vozidel, pokladna umožňuje i platby kartou. Konkrétně to znamená, že pacient, který vyjíždí v termínu, nemusí vždy přikládat lístek. Systém ho po přečtení SPZ pustí sám,“ popisuje Pavel Špunar, hlavní správce společnosti AGEL Středomoravské nemocniční, která nemocnici provozuje.

Parkoviště přerovské nemocnice tak nabízí chytrý systém parkování, který nevyžaduje lidskou obsluhu. Pokud však nastane nějaký problém a řidiči budou potřebovat pomoc, systém je napojen na stálou technickou službu, vrátnici, dispečink apod. Cena parkovného zůstává stejná, tedy 30 minut zdarma, každá započatá půlhodina pak přijde na 10 korun.

Prostějov s větší efektivitou

Také tři sta dvaceti místná plocha pro auta u prostějovské nemocnice prošla změnami systému, který zefektivní placení parkovného.

„Modernizace zde spočívá ve výměně platebního terminálu a řídícího systému. Platební terminál byl rozšířen o možnost platby kartou,“ vysvětluje Pavel Špunar s tím, že první hodinu parkování mají řidiči zdarma, další započatou hodinu pak za dvacet korun.

Obě nemocnice nabízejí také bezplatnou alternativu parkování. Řidiči nemusejí zajíždět do areálů zdravotnických zařízení, ale mohou nechat svá auta na přilehlých odstavných městských parkovištích.