„Umělkyně se tímto krokem rozhodla podpořit dobročinnou činnost Nadace Agel a také přispět k šíření myšlenky filantropie," uvedla manažerka pro marketing prostějovské nemocnice Radka Miloševská.

Kateřina Brožová se dlouhá léta věnuje charitativní činnosti.

„Je mi velkou ctí, že jsem byla přizvána Nadací Agel, abych se stala členkou její dozorčí rady. Činnosti této nadace si velmi vážím a jsem ráda, že se mohu jejich aktivit zúčastnit. Charitě a pomoci těm, kteří to potřebují, se věnuji už delší čas a věřím, že i v nadaci mohu být prospěšná," řekla nová členka dozorčí rady nadace Kateřina Brožová.

Předání dárků nemocnému Kristiánovi na dětském oddělení Nemocnice Prostějov, jehož tato nadace dlouhodobě podporuje

Předání dárků nemocnému Kristiánovi na dětském oddělení Nemocnice Prostějov, jehož tato nadace dlouhodobě podporuje. Foto: archiv nemocnice

Nadace Agel sídlí v Prostějově. „Potřebným lidem i právnickým osobám pomáhá již od roku 2011. Jen v letošním roce nadace zatím vyhověla 45 žádostem a rozdala téměř jeden a půl miliónu korun," dodala Radka Miloševská.

Informace, komu již nadace pomohla, včetně formuláře žádosti o nadační příspěvek, najdou zájemci na webových stránkách nadace.agel.cz.