Ve Společenském domě na ulici Komenského se totiž od 9 do 17 hodin koná Burza práce a vzdělání. Vstup na akci i veškeré dostupné poradenství je zdarma.

Burza je určena široké veřejnosti a jejím cílem je představit významné zaměstnavatele s nabídkou volných pracovních míst. Jednotlivé firmy také zájemce seznámí se svými požadavky na nové potenciální zaměstnance.

„Na prezentačních stáncích se mohou příchozí seznámit s výrobním programem nebo se zúčastnit soutěží. Potravinářské firmy zase nabídnou ochutnávku svých výrobků. Zástupci Úřadu práce České republiky pomohou návštěvníkům zorientovat se v situaci na trhu práce,“ přiblížila tisková mluvčí Úřadu práce Kateřina Beránková.

Organizátoři také připravili ukázky přijímacího pohovoru v angličtině i němčině nebo ukázku takzvaného assessment centra – skupinové metody výběru.

Chybět nebudou ani rady jak zaujmout u výběrového řízení včetně možnosti konzultace s vizážistkou.

„Lidé si mohou vyslechnout prezentace jednotlivých firem či rozhovory moderátora se zástupci vystavovatelů. Atmosféru v sále Společenského domu oživí také taneční vystoupení a módní přehlídka,“ uvedla ředitelka Kontaktního pracoviště Úřadu práce v Prostějově Věra Crhanová.

Stavba národního olympijského centra v Prostějově
Jak dopadne Národní olympijské centrum? Dotaci ani příští rok nedostane

Tahač i vojenská technika

Zájemci o práci profesionálního řidiče si budou moct promluvit s jedním z nejlepších řidičů v republice Rudolfem Pokorným.

Před Společenským domem bude připravena i souprava tahače s návěsem.

„Dále program obohatí vojenská technika Armády České republiky a Vojenské policie, včetně přehlídky zbraní či vojenských vozidel,“ uzavřela ředitelka Okresní hospodářské komory v Prostějově Helena Chalánková.

Akce v Prostějově odstartuje jako první sérii Burz práce a vzdělání v Olomouckém kraji, které se během října uskuteční i v Šumperku, Přerově a Olomouci. Veškeré informace o burzách včetně seznamu vystavovatelů jsou k dispozici na webu www.burzapav.cz. (kac)

Víkendové hody nalákaly řadu lidí, jiné naopak odradilo počasí.
Hody lákaly na folklór i Martina Maxu. Počasí však nepřálo