Prostějovské řidiče každý den nadzvedává ze židle především přetížený vnitřní okruh města. Například Marcele Zlámalové, která bydlí v ulici Václava Špály, trvá desítky minut, než se dostane na výpadovku do Brna, kde pracuje. „Nejvíc času mi zabere cesta přes Prostějov. Někdy se přes město motám půl hodiny. Je to tady někdy mnohem horší než v Brně, kde jezdí podstatně víc aut,“ postěžovala si Zlámalová.

Řidičům uleví až jihozápadní okruh města, který chce radnice v nejbližší době vystavět. Ten bude navazovat na pětiramennou křižovatku v Anglické ulici, kterou město právě buduje. „Chceme odvést část dopravy směřující do Brna nebo do průmyslové zóny z centra města. Řidiči, kteří tímto směrem pojedou, se nebudou muset zdržovat v centru,“ řekla mluvčí prostějovského městského úřadu Jana Gáborová.

Příležitostí ke koupání je málo

Podle některých Prostějovanů je ve městě také málo příležitostí ke koupání. „Jediné, kde se dá pořádně vyřádit, je aquapark. Vzhledem k tomu, že bydlím na druhém konci města, je ale pro mě dost z ruky. Myslím, že by zastupitelé měli uvažovat nad výstavbou dalšího koupaliště. Hlavně teď, když jsou lázně zavřené,“ řekla dvaadvacetiletá Martina Opletalová.

Otazník visí také nad plumlovskou přehradou. Voda se v teplém počasí kazí. Hygienici nedoporučují, aby se v ní koupali lidé, kteří mají citlivou pokožku nebo trpí alergiemi. „Lidem, kteří se do přehrady chodí koupat nebo se tam teprve chystají, doporučuji, aby se po koupání co nejdůkladněji osprchovali,“ řekla vedoucí komunální hygieny v Prostějově Dagmar Bartošová.