"Projednali jsme materiál navržený odborem správy a údržby majetku města a odsouhlasili možnost vyhrazení trvalých parkovacích míst pro zájemce v některých prostějovských ulicích. Půjde o ulice, které jsou pro tyto účely rozděleny do zón I a II," informuje 1. náměstek primátora Jiří Pospíšil.

Vyhrazené parkovací místo měli doposud možnost mít pouze držitelé průkazů ZTP/P, nebo majitelé některých provozoven.

Pozemky po bývalé sodovkárně v centru Prostějova slouží v současnosti jako neplacené parkoviště. 27.1. 2022
Pozemky po sodovkárně jsou na prodej, má tam být polyfunkční objekt s parkováním

Žádost musí obsahovat policejní souhlas.

"Pro získání trvalého parkovacího místa bude třeba vyplnit žádost, která bude dostupná i na webu města, k ní doložit požadované přílohy. Například souhlasné vyjádření Dopravního inspektorátu Policie ČR Prostějov a uhradit dle platného ceníku příslušný poplatek," vysvětlil Pospíšil s tím, že změna začne platit 1. května 2022.

"Od tohoto data bude možné podávat na magistrátu žádosti. Samotné parkovací místo pak bude stát na kalendářní rok v první zóně 10 tisíc korun a ve II. zóně 8 tisíc korun," uzavírá 1. náměstek. 

Další dva radary budou instalovány v centru Prostějova. Jeden bude na Vápenici v okolí zrekonstruovaného Domu dětí a mládeže (na snímku). Druhý ve Vrahovicích u Domu služeb. 27.1. 2022
V Prostějově se objeví další dva radary. Na kterých místech budou měřit?

ROZDĚLENÍ ZÓN V PROSTĚJOVĚ

I. zóna

Brněnská - podél krajské silnice, Filipcovo náměstí, Fügnerova, Hlaváčkovo náměstí - u Atria, Knihařská, Pernštýnské náměstí, Skálovo náměstí, Žižkovo náměstí.

II. zóna

Kostelecká - po most, Olomoucká - po most, Plumlovská - po křižovatku se Západní.