Na jejím jméně se například podle Jiřího Pospíšila shodlo hnutí Pévéčko. „Hnutí bude podporovat návrhy našeho koaličního partnera, podpora je jednomyslná," uvedl pro Deník.

Společně s představiteli několika dalších koaličních i opozičních stran dává lídr Pévéčka důraz na vítěze posledních komunálních voleb.

„Post dle koaliční dohody patří vítězi voleb, k jiné dohodě nedošlo," sdělil na otázku, zda hnutí neuvažovalo o tom, že by zkusilo prosadit svého kandidáta.

„Troufám si předjímat, že pokud dojde k nominaci paní doktorky Raškové, bude mít plnou podporu zastupitelů zvolených za KSČM," řekl také lídr prostějovských komunistů Jaroslav Šlambor.

Radu doplní Galářová s Pospíšilem, Fišer prvním náměstkemNejsilnější prostějovská koaliční strana ČSSD má hotový i návrh na doplnění míst v radě. „Rada bude mít nadále jedenáct členů. Prvním náměstkem primátora se stane Zdeněk Fišer. Náměstkem primátora pro dopravu a sociální oblast bude Pavel Smetana. Pozice radních by pak připadly členům ČSSD Jiřímu Pospíšilovi a Miladě Galářové," uvedla Alena Rašková.

Naiclerová: ČSSD má na primátora právo

OK podpoře Aleně Raškové se vyjádřila také Hana Naiclerová z opozičního ANO. „Na klubu jsme o tom zatím nemluvili. Myslím ale, že ČSSD má jako vítěz voleb právo na primátora," uvedla Hana Naiclerová, která se vyjádřila i k osobě Aleny Raškové.

„Má mou podporu. Podle mě dobře nahradí v primátorské funkci Miroslava Pišťáka," dodala představitelka hnutí, které v loňských komunálních volbách bylo v Prostějově druhým nejúspěšnějším.

Koho jiného z koalice? Ptá se Navrátil

Na druhou stranu Změna pro Prostějov myšlenku protikandidáta připouští. Alespoň podle jedničky říjnové kandidátky Jana Navrátila. „Nevím, jestli budeme někoho stavět," uvedl.

Připustil také, že se pod zvolením Aleny Raškové primátorkou může také podepsat.

„Pravděpodobně bych jí hlas dal. Koho lepšího také z koalice chcete vybrat?" vyjádřil se.

Možná přijdou emotivnější výstupy, miní Rašková

Samotná Alena Rašková by v případě zvolení chtěla navázat na to, co po sobě zanechal Miroslav Pišťák.

„Chci navázat na to dobré, třeba dobrou hospodářskou situaci," řekla Alena Rašková, ze které se po odstoupení Aloise Mačáka stala krajská radní.

„Jiné jednání mají muži, jiné ženy. Je možné, že přibudou emotivnější výstupy. Ráda bych ale byla, kdyby se situace v zastupitelstvu zklidnila," dodala.

„Každopádně bych dbala na dodržování jednacího řádu. Na zastupitelstvu už se mnohokrát zneužila technická připomínka," uzavřela Alena Rašková, která by podle svých slov nebyla ráda, kdyby nástupce Miroslava Pišťáka dostal jen těsnou nadpoloviční většinu hlasů.

Hlasování o nástupci Miroslava Pišťáka proběhne na zastupitelstvu, které se bude konat pátého října.