Populární akci tradičně organizačně zaštítilo město Prostějov, které Česko zpívá koledy opět zařadilo do programu Prostějovské zimy. "Společný zpěv vánočních koled už patří neodmyslitelně k vánoční atmosféře Prostějova. Já osobně ji mám moc ráda a vždycky si s potěšením zazpívám," komentovala náměstkyně primátora Milada Sokolová. V regionu se ještě zpívalo v Němčicích nad Hanou, Plumlově, Rozstání, Kralicích na Hané nebo na Stražisku. 

Vranovice. Foto: Obec Vranovice-Kelčice, se svolením
Šedesátiletý smrk z Vranovic - Kelčic je nej vánočním stromem Prostějovska

Program odstartovala píseň Nesem vám noviny a ukončil ji sborový chór Veselé Vánoce. Po odzpívání šesti vánočních koled pokračovaly Proměny vlastním koncertem a bavily všechny přítomné. U prostějovského vánočního stromu s Deníkem zpívaly všechny generace.

Koledy se zpívají i v zahraničí

Nápad, kdy se lidé sejdou, aby si společně užili předvánoční čas bez shonu, ve frontách v obchodních centrech, ale naopak při milé příležitosti společném zpívání vánočních koled, se zrodil v západních Čechách před 13 lety. Díky Deníku se rozšířil do celého Česka a stal se oblíbenou každoroční tradicí. A zpívá se i za hranicemi země. Každý rok se k ní totiž připojují i krajané napříč celým světem. Zpívá se v Americe, Španělsku, Řecku nebo Turecku.

Česko zpívá koledy v Plumlově - 13. prosince 2023
VIDEO: Plumlovem opět po roce zněly koledy. A díky malým zpěváčkům to byla jízda

„Koledy se dokonce rozezněly i v hlavním městě Kataru,“ prozradila marketingová ředitelka Deníku Jitka Peroutková.

Vánoce, bannerVánoce, bannerZdroj: Deník/Zdeněk Vysloužil

Vaše příspěvky můžete posílat na email vanoce@denik.cz. U každého příspěvku je nutné doplnit o vaše celé jméno a lokalitu, kde žijete. Například Prostějovsko. Děkujeme.