Jedním z prvních, kdo zapsal své dojmy a vzpomínky na něj do Kondoleční knihy, byl primátor František Jura.

„Naše země ztratila svůj zlatý hlas z Prahy. Karel Gott byl idolem několika generací Čechů. Obdivoval jsem nejen jeho talent, ale i pokoru k publiku. Právě kombinace těchto vlastností z něj dělala hvězdu první velikosti. Připomínám si jeho písně a myslím také na jeho rodinu,“ zapsal do Kondolenční knihy.

Pro Deník primátor, František Jura, zavzpomínal na osobní setkání s mistrem: „Na Karlu Gottovi mě zaujal jeho talent, píle ale zejména pokora. Na nic si nehrál, byť měl za sebou mnoho úspěchů. Měl jsem možnost se s ním párkrát osobně setkat a pohovořit. Nepokazil žádnou srandu. Cítil jsem se v jeho společnosti moc dobře a působil na mě velmi klidně. Byl dobrosrdečný, vyzařovala z něj moudrost. Naposledy jsme se potkali asi před dvěma roky na jedné soukromé akci,“ uzavřel.

Zeptali jsme se i na to, jak dlouho bude Kondolenční kniha občanům k dispozici i na možnost primátorovy osobní účasti na veřejném rozloučení s Karlem Gottem.

„Kondolenční kniha bude v informačním centru k dispozici lidem do pátku 11. října. Máme možnost vyjádřit soustrast a jsem rád, že jsme k tomuto kroku jako město přistoupili. Poté budeme knihu zasílat rodině.“ „Musím se přiznat, že je to pro mě poměrně čerstvá zpráva, že bude rozloučení příští pátek. Ale ano, budu o své účasti přemýšlet, je to jedna z možností,“ uvedl závěrem primátor František Jura. 

V Prostějově vznikla dvě vzpomínková místa k uctění památky Karla Gotta. Svíčky a květiny lidé nosí k soše TGM na náměstí před radnicí a dále na chodník slávy u hotelu Tenis Club, kde má zpěvák svou hvězdu.