„Tentokrát se jedná o úsek mezi železničním přejezdem a křižovatkou na Vojáčkově náměstí. Průjezd podél železniční trati z Barákovy do Sladkovského ulice zůstane volný," upřesnil šéf odboru dopravy prostějovského magistrátu Miroslav Nakládal.

Objížďky povedou od železničního přejezdu kolem trati. Ve směru na Vápenici pojedou motoristé přes Sladkovského, kolem místního nádraží na Martinákovu a přes kruhový objezd na Kosteleckou.

Ve směru na Svatoplukovu a Vrahovickou povede objížďka přes Barákovu a Českobratrskou na náměstí Padlých hrdinů.

Stavbaři uzavřou Olomouckou ve čtvrtek ráno a s pracemi by měli být hotovi v neděli.

„Během prvních dvou dnů vyfrézují povrch, přičemž silnici budou moci používat autobusy. O víkendu se má asfaltovat a hromadná doprava bude jezdit po objízdné trase přes Českobratrskou. Cestující tak musí počítat s posunutím zastávky na Svatoplukově ulici," upozornil Nakládal.

„Pokud si to vyžádá aktuální situace, budou v provozu semafory i mimo obvyklou dobu, tedy po sedmé večer a o víkendu, nebo bude provoz řídit policie," dodal Nakládal.

Policisté či městští strážníci by měli v případě potřeby řídit dopravu jak na Přikrylově náměstí, tak na náměstí Padlých hrdinů.

Policie počítá s tím, že uzavírka přinese dopravní komplikace.

„Kruhový objezd na Kostelecké ulici by to měl zvládnout, největší problémy čekáme na Přikrylově náměstí," upozornil policejní dopravní inženýr Michael Vafek.

V myší díře zase bude husto

Podle něj by měli řidiči využívat opravdu jen vytyčené objízdné trasy.

„Například Havlíčkova ulice či náměstí Spojenců nejsou dimenzované na takový provoz a mohlo by zde docházet k nebezpečným situacím," podotkl Vafek.

Reagoval tak na nedávnou zkušenost, kdy při uzavírce Olomoucké většina řidičů využívala jako objížďku trasu vedoucí kolem Hloučely přes takzvanou „myší díru".

„Je to účelová komunikace, takže tudy objížďka nemohla být značena. Navíc je při takovém provozu nebezpečná," konstatoval dopravní inženýr.

Desítky aut projíždějící oběma směry úzkým tunelem pod tratí znamenaly opravdu velkou zátěž. Střet byl často jen otázkou několika centimetrů.