Do výstavby speciální trati, na které jsou vytvořeny skoky, vlny a klopené zatáčky, se pustí radnice už na jaře.

Výstavba dráhy mezi velodromem a skateparkem v Kostelecké ulici spolkne zhruba půl milionu korun.

Překážky pro milovníky adrenalinové cyklistiky vzniknou ze zeminy, která zbyla z výkopových prací při stavbě cyklostezky u Hloučely. Město tím značnou část financí ušetří.

„Při stavbě využijeme vnějšího náspu velodromu pro rozjezdovou část dráhy a klopenou zatáčku. Projektová dokumentace je už zpracována. Předpokládáme, že po výběrovém řízení na dodavatele by se mohlo začít stavět v dubnu," informoval náměstek primátora Zdeněk Fišer.

Bikrosovou dráhu budou moct využívat začátečníci i profesionální závodníci.

„Nebude to úplně náročný terén, který by představoval vyšší bezpečnostní riziko, ale zvládnou ho i začátečníci," potvrdila náměstkyně primátora Ivana Hemerková.

Ideální umístění

Novou dráhu plánuje vyzkoušet i Tomáš Krchavý.

„Už jsme se s kamarády domlouvali, že jakmile ji postaví, půjdeme ji vyzkoušet. Teď zkoušíme různé triky, kde se dá, tak konečně k tomu budeme mít i vhodný prostor," těší se patnáctiletý Prostějovan.

O bikrosové dráze se v Prostějově uvažuje už řadu let.

„Požadavek vzešel od mladých cyklistů, zejména od sourozenců Horákových," vysvětlila Ivana Hemerková.

Zároveň dodala, že díky bikrosové dráze budou mít cyklisté kompletní možnosti vyžití.

„Cyklistika má v našem městě velkou tradici a věřím, že dráha bude hojně navštěvovaná a bude atraktivním rozšířením možností sportovního vyžití v Prostějově. A umístění mezi skateparkem a velodromem je ideální," netajila se spokojeností Ivana Hemerková.

Opraví i skatepark

Původně měla dráha vzniknout ve zchátralém areálu u zimního stadionu. Její výstavba spolkne statisíce korun.

„Cykloklub se chtěl pustit do výstavby ve vlastní režii, ale areál je ve vlastnictví města, které odpovídá i za bezpečnost. Realizace dráhy by měla přijít na půl milionu korun, ale předpokládám, že konečná částka bude nižší," uvedl Zdeněk Fišer a dodal, že návrh radních ještě musí schválit zastupitelé.

Oprav by se měl dočkat i skate park, v jehož blízkosti vyroste tréninková dráha na bikros.

„Stav skate parku kontrolují každý rok odborníci a případné nedostatky zjištěné revizí musíme hned odstranit. Na jaře se pustíme do nátěru překážek," informoval náměstek primátora Jiří Pospíšil.