„V noci mě probudil tlumený a jakoby zkreslený hlas. Protože jsem den před tím v Prostějovském deníku četla o kruzích v obilí, v první moment jsem si myslela, že přiletěli marťani. Otevřela jsem okno a koukala na oblohu, kudy poletí talíř. Když jsem se víc probrala, zjistila jsem, že ten zkreslený a jakoby zpomalený hlas mluví z rozhlasu. Trvalo to asi deset minut,“ popsala Lída Pokorná z Vrahovic.

Nečekané hlášení vzbudilo také rodinu Sedláčkových z Tylovy ulice.

„Malá má špatné spaní. Když přes otevřené okno slyšela ty divné zvuky, okamžitě se probudila a začala plakat. Na nohou byl i manžel a pětiletý syn Dominik. Děti jsem tedy znovu uspala a snažila se na to zapomenout. Ráno u snídaně jsme se tomu s rodinou už jen smáli,“ řekla Jana Sedláčková.

Někteří lidé dokonce rozhořčeně volali na linky městské policie. „Všechna čtyři čísla na několik minut zablokovali, za což se těm, kteří se nemohli dovolat, omlouváme,“ sdělil ředitel městské policie Jan Nagy.

„Do celého města bylo ve středu po jedné hodině ranní odvysíláno zvukově zdeformované hlášení. Hned ráno jsme kontaktovali odbornou firmu. Její pracovníci zjistili, že šlo o technickou závadu na počítači řídící jednotky systému varování a vyrozumění městského rozhlasu. Závadu neprodleně odstranili a počítač okamžitě vyměnili,“ sdělila mluvčí prostějovského městského úřadu Jana Gáborová.

„Občanům se za tuto nepříjemnost velmi omlouváme,“ dodal starosta města Jan Tesař.