"Česká pošty zajistí od 1. července dostupnost poštovních služeb podle nově platné legislativy. Stávající počítala s 3200 poštami po celé České republice, po změně jich bude 2900," informuje mluvčí České pošty Matyáš Vitík.

Pobočka na vlakovém nádraží v Šumperku, kterou hodlá od července zrušit Česká pošta.
„Bývá tu plno, nechápu to.“ Tři ze čtyř šumperských pošt skončí

Zrušeny mají být od 1. července letošního roku pošty Prostějov 3, 4, 6 a 8. Tedy pobočky na místním nádraží, v pasáži u Plumlovské ulice, ve Vrahovicích a na Dolní ulici.

Jedna z ostravských poboček České pošty, která bude zrušena, sídlí na adrese Rodimcevova 2011/26, 31. března 2023, Ostrava.
V Ostravě bude zrušeno 19 poštovních poboček. Více jich zanikne jen v Praze

"Jako zrušit poštu u Penny marketu, to mohlo napadnout opravdu chytrou hlavu. Je vidět, že v Praze nevidí dál než do Průhonic," láteřila Hana Slezáková z blízkého sídliště. Právě pobočka v pasáži obsluhuje největší sídlištní aglomeraci v Prostějově.

V Praze se asi zbláznili

"To se snad zbláznili. Jezdím si pravidelně pro důchod na místní nádraží. Mám to hned u zastávky, teď jako budu chodit až na hlavní poštu?," kroutil nevěřícně hlavou například Jan Vysloužil, dvaaosmdesátiletý senior.

Zůstanou jen tři

V Prostějově tak zůstanou od léta občanům k dispozici pouze tři pobočky České pošty.

K 1. červenci 2023 dojde k uzavření čtyř poboček České pošty v Prostějově. Jednou z nich je i pošta Prostějov 4, v obchodní pasáži v Plumlovské ulici.
Reakce lidí i primátora na rušení pošt: Blbý vtip nebo ztráta rozumu

Hlavní na Poděbradově náměstí, dvojka na hlavním nádraží a maličký úřad v Čechovicích. Dále ale zůstane v provozu i pobočka v Obchodní galerii Arkáda, která ale zeměpisně spadá pod samostatné Držovice.

V sousední Olomouci ruší sedm poboček a v Přerově tři.