Veliký problém dělá nedostatek míst k parkování pacientům a návštěvníkům prostějovské nemocnice. Prostory k parkování před nemocnicí bývají tak přeplněné, že automobily stojí podél ostrůvků, kde není vyhrazené parkování. Znesnadňují tak příjezd a výjezd dalším vozidlům. Prostory, jež patří městu, praskají ve švech také proto, že na nich denně parkují obyvatelé nedalekých panelových domů. Nejčastěji jsou to lidé ze sídliště Hloučela.

„V pondělí jsem jel s manželkou do nemocnice na kontrolu. Když jsem přijížděl k nemocnici, auta stála už i na silnici u ostrůvků parkoviště. Vjel jsem tedy na parkoviště, ale nenašel jsem ani jedno volné místečko. Někteří řidiči svá auta navíc zaparkovali u krajnic a blokovali tak ostatní. Projet se kolem nich sice dalo, ale měl jsem pořádný strach, že si o nějaké auto odřu to své,“ řekl sedmapadesátiletý Josef Laštůvka z Prostějova, který tvrdí, že podobnou situaci rozhodně nezažil poprvé. „Nemocní si asi budou muset navzájem držet parkovací místa nebo chodit pěšky,“ dodal muž.

„S parkováním jsou problémy v celém městě. Je logické, že obyvatelé snad největšího sídliště v Prostějově budou využívat parkoviště u nemocnice. Nemají také kde parkovat,“ uvedl prostějovský místostarosta Vlastimil Uchytil (ODS).

Obyvatelé větších sídlišť využívají k parkování i soukromé plochy některých supermarketů. U obchodního centra Kaufland parkují nejčastěji obyvatelé bytů z Okružní ulice. U supermarketu Albert zase často stojí obyvatelé bytových domů ze sídliště Západ. Parkovacích míst před supermarkety je ale tolik, že zde zatím k žádným problémům nedochází.

Situaci v centru města chtějí prostějovští zastupitelé řešit novým parkovacím domem pro více než dvě stě padesát vozidel, který by měl být součástí nového kulturního, obchodního a společenského centra. Kdy bude centrum stát, ale zatím není jasné.

Parkoviště