„Tyto výsadby stromů a keřů plánujeme na podzim tohoto roku. Celkové náklady jsou vyčísleny na 790.835 korun (včetně DPH),“ uvedl 1. náměstek primátora Jiří Pospíšil.

Konkrétně se budou sázet stromy v těchto lokalitách: "V Žešově podél polní cesty za čističkou odpadních vod a také u rybníka. V plánu je vysazení sedmdesáti stromů a stopadesáti keřů, u rybníka zapustí kořeny jednadvacet stromů. Dvacet stromů bude vysazeno také v Krasicích za hřbitovem a nové stromy budou i podél cyklostezky na Bedihošť, přesně čtyřiašedesát stromů."

Obnovený bunkr v Hynčicích pod Sušinou v areálu Kraličák
Bunkry pod Králičákem oživili nadšenci. Podívejte se dovnitř

Přibudou i květnaté louky

Městské pozemky zkrášlí i květiny.

„Lidé nám píší, že Prostějov je krásné a upravené město. Chtěli bychom, aby ke klasické výsadbě květin přibývaly také květnaté louky. Už jsme s tím v několika lokalitách začali, lidem se to líbí, takže v podzimním čase budeme opět pokračovat,“ uvedl primátor města František Jura.

K realizaci podzimní výsadby dalších záhonů cibulovin a založení květnatých luk bude třeba finančních prostředků Fondu zeleně. Vše bylo navrženo a projednáno v Komisi životního prostředí Rady města Prostějova, která s předloženým návrhem souhlasila.

Stavba dvou mostů a zpevňování břehů na řece Hloučele ve Stínavském žlebu
V lesích rostou přes Hloučelu dva nové mosty. Lidem se nezdá zpevňování břehů

„Konkrétně se jedná se o založení květnaté louky v ulici Dolní o rozloze přibližně tři sta metrů čtverečných, mezi bytovými domy. Zde jsem oslovila, se záměrem rozšíření květnatých luk, předsedy bytových družstev, kteří vyjádřili souhlas s touto realizací," informovala náměstkyně primátora Milada Sokolová.

"Dále půjde o založení květnaté louky o rozloze přibližně osmdesát pět metrů čtverečných, do které budou ručně vysázeny cibuloviny (ladoňky a drobné botanické tulipány) na kruhovém objezdu v ulici Určická. Celkové náklady na výsadbu jsou vyčísleny na 54.928 korun (včetně DPH),“ doplnila Sokolová.

Oprava výmolů na silničce podél jižního břehu plumlovské přehrady od pláže U Vrbiček pod Zlechovem směrem k Plumlovu
Konec kráterům! Pod Zlechovem se opravuje cesta. Paráda, jásají lidé