Slavnost se ve městě koná v sobotu 16. a neděli 17. září.

„Jsou to už třicáté páté Hanácké slavnosti a jsou jednou z největších kulturních akcí ve městě v roce. Tradice je mnohem delší, protože Hanácké slavnosti jsou spojeny s prostějovskými hody,“ řekla mluvčí prostějovského magistrátu Jana Gáborová.

Program bude podle ní, jako vždy nabitý a věří, že si podle vlastního vkusu vybere každý.

Přestože hlavní nadílka je soustředěna na neděli, už v sobotu odpoledne se příznivci hudby mohou těšit na koncerty.

Stavba národního olympijského centra v Prostějově
Jak dopadne Národní olympijské centrum? Dotaci ani příští rok nedostane

Program ve 14 hodin odstartuje na náměstí T.G.Masaryka Martin Maxa trio, poté vystoupí valašský soubor Soláň s cimbálovou muzikou a závěr sobotního menu bude patřit skupině Jablkoň, která se s nadhledem pohybuje na hranicích moderní vážné hudby a popu.

„Nedělní matiné začne na náměstí T.G.Masaryka už v 8 hodin ráno Vlčnovjanka, a to promenádním koncertem krojované dechové hudby, chybět nebude ani tradiční Jaro Hané, což je komponovaný program dětských hanáckých folklórních souborů,“ pokračovala mluvčí s tím, že půl hodiny před pravým polednem bude pódium patřit koncertu folkrockové skupiny Folk Team.

„Návštěvníky Hanáckých slavností určitě potěší i Jožka Černý s cimbálovkou ve 13.30, průvod krojovaných souborů o hodinu později nebo mladá zpěvačka, držitelka tří cen Anděl, Bára Poláková. Její koncert startuje v 18 hodin,“ lákala ještě Jana Gáborová.

K tomu všemu jsou na programu i projížďky historickým kočárem, kolotoče, burčák.

Vstup na Hanácké slavnosti je zdarma. Celý program zájemci najdou na webu města Prostějov 

Ilustrační foto
Prostějov bude mít nový hudební klub. Apollo II ale nevznikne