Tím jsou fotbalová hřiště v ulici E. Valenty, která leží před okny lidí žijících na sídlišti E. Beneše.

„Vznikne tam Středisko kopané mládeže – sportovní areál E. Valenty,“ informoval prostějovský místostarosta Miroslav Pišťák.

Stavba má přijít na necelých šedesát milionů korun. Pětaosmdesát procent této částky chce město získat z dotací Regionálního operačního programu Olomouckého kraje.

„Žádost o peníze radnice podala minulý čtvrtek,“ informoval předseda Okresního fotbalového svazu Prostějov Vladimír Trunda, který je jedním z iniciátorů projektu fotbalového střediska. Stánek má sloužit nejen klubům, ale i žákům blízké školy.

S investicemi do sportovních stánků však město nezůstává pouze v ulici E. Valenty. Je také majitelem rozlehlého tělovýchovného areálu u zimního stadionu.

„Byla by obrovská škoda, nechat tak atraktivní pozemky ležet ladem,“ podotkl k letošní koupi zhruba dvaceti tisíc metrů čtverečních od činovníků Sokola I prostějovský starosta Jan Tesař.

Konšelé se ale zatím nedohodli, co v areálu vybudují. Podle starosty tam však zůstanou zachovány tenisové dvorce a zaniknou bazény.

„Nejspíš tam přibudou kurty na plážový volejbal,“ naznačil Tesař. Letošní rozpočet ale s investicemi do tohoto areálu nepočítá.

Radnici se nově nabízí i koupě fotbalového a atletického stánku SK Prostějov ve Sportovní ulici a dvou hřišť za Olympijskou ulicí, u kterých stojí Sportcentrum- DDM Prostějov.

„Musíme pečlivě zvažovat, která ze sportovišť a za jaké částky obnovíme,“ reagoval na návrhy vlastníků areálů Jan Tesař.