Kolona luxusních aut, okolí radnice hemžící se policisty. Na oficiální návštěvu Prostějova dorazil český premiér Andrej Babiš. V nabitém dopoledni stihl navštívit místní nemocnici, střední Švehlovu školu a absolvoval také oficiální setkání s představiteli města. Tam jednal o nejdůležitějších projektech a investicích nejbližšího období.

Na adresu vedení města pěl premiér jen chválu. "Prostějov může být příkladem hospodaření pro ostatní města v rámci samospráv. Nemají žádný úvěr, úspěšně investují a mají jasné plány. Navíc zde dobře funguje koalice," řekl po schůzce s městskými radními Andrej Babiš.

Debata k návrhu nového územního plánu Plumlova - 6. 1. 2020
Plumlov může mít obří parkoviště, heliport na nudapláži ale lidé nechtějí

Následně se také předseda vlády zmínil o největších plánovaných projektech města. "Pokud jsem dobře pochopil, stěžejními projekty jsou stavba nové stanice integrovaného záchranného systému, obnova kulturního domu a rekonstrukce bytových jednotek ve vlastnictví města," nastínil témata diskuze Babiš.

"Potěšilo mě, že měl pan primátor v ruce Národní investiční plán. Postěžoval si, že tam není investice rekonstrukce zimního stadionu za šedesát milionů. Všechno jsem si poznačil, ale nic jsem neslíbil," sdělil dále s úsměvem.

V nemocnici pohovořil se stařenkou

V premiérovi také zanechala hluboký dojem návštěva nemocničního oddělení paliativní péče v prostějovské nemocnici.

Kristýnka s maminkou Monikou z Křenůvek. První miminko Olomouckého kraje roku 2020 se narodilo v Prostějově
Narodilo se 832 miminek, některé i s exotickými jmény. Třeba Noemi či Mateo

"Viděl jsem to poprvé. Mluvil jsem tam asi se stoletou paní. Mají tam krásné prostředí. Lékaři i sestřičky mi vysvětlovali, jak k tomuto projektu přistupují rodinní příslušníci. Jedná se o specifickou záležitost a myslím si, že je dobře, že něco takového vzniklo," vyjádřil se premiér Babiš.

Krátce se také zmínil o situaci na blízkém východě. "Naši vojáci jsou podle mých posledních informací v pořádku a relativně v bezpečí," informoval Andrej Babiš.

Jura: Mrzí mě, že jsme nemluvili o sportu

"Já jsem především rád, že k nám pan premiér přijel. Představil jsem mu radu města, rozpočet na rok 2020, krátce jsme mluvili také o našich představách do budoucnosti a konkrétních prioritních projektech. Mluvili jsme o dopravě i školství. Co mě velice mrzí, nedošlo na oblast sportu. Měl jsem ještě připravených pár otázek," komentoval prostějovský primátor František Jura.

Krátce před čtrnáctou hodinou Andrej Babiš zamířil do Olomouce, kde ho čekal další program v rámci oficiální návštěvy kraje.

Chátrající rekreační středisko v Oklukách - 28. 12. 2019
Rekreační areál v Oklukách? Bída a zmar. Naděje na zvelebení ale žije