Nápravy se ovšem nedočkal. A mezitím stromku rašícímu z balkónu přibyla větev.

„Domovní správa nereaguje, kašle na to. Prý má vypracovaný projekt, ale je polovina roku a nic se neděje,“ poznamenal obyvatel bytu, který s touto situací rozhodně není spokojený.

A rozhodl se poprosit o pomoc přímo na zastupitelstvu.

Nicméně nepochodil.

Radní Jana Halvadžievová během jednání i vyslovila domněnku, že si na balkóně strom vysadil a výsledkem je právě plíseň.

„To si ze mě děláte legraci, ne?“ rozzlobil se tehdy Otakar Marek.

Celá řádka nespokojených lidí

Nicméně problémy s bydlením nemá pouze on. Na výzvu Deníku se loni přihlásilo hned několik Prostějovanů bydlících v městských bytech. A ke kvalitě bydlení a prováděným opravám měli co říct.

„Když jsem sepsala spolu s nájemníky dopis, tak nám v žádném případě nebylo vyhověno. Problémy s výměnou oken máme dodnes. Na neustálé dotazy, kdy se okna vymění a opraví mnohočetné praskliny celého domu, nebyl brán zřetel,“ podělila se třeba o zkušenosti Dana Doleželová.

Opravy za 20 milionů

Nicméně v některých bytových domech se blýská na lepší časy. Letos se rozjely přípravy na rekonstrukci takzvaného parlamentu v ulici Šárka.

A i na některé další byty v majetku města by se mělo dostat.

„Plánujeme investovat do oprav dvacet milionů. Opravovat budeme v Brněnské ulici a ve Finské. Balkóny v domě, kde bydlí pan Marek, mají konstrukční vadu. Opravu chystáme na tento rok,“ informoval ředitel Domovní správy Vladimír Průša.

Výroky radní však Otakara Marka chladného nenechaly. A chce je dále řešit.