Alespoň podle náměstka primátora Jiřího Pospíšila.

„Máme zájem, aby koupaliště fungovalo i nadále. Sešel jsem se s předsedou Sokola a bavili se o odkupu," uvedl náměstek na setkání s obyvateli Vrahovic.

Právě zde padly dotazy ohledně budoucnosti vrahovického koupaliště.

Sokolové: Preferujeme prodej

Starosta místního Sokola, který ho vlastní, Rudolf Raška už dříve potvrdil, že preferuje prodej rekreačního areálu městu.

„Existuje předběžná dohoda s vedením města. Magistrát od nás koupí koupaliště, my od něj naopak fotbalové hřiště. Setkal jsem se už s náměstkem primátora Jiří Pospíšilem. Slíbil, že nechá zpracovat odhad na hřiště," sdělil aktuálně Rudolf Raška.

Ten už dříve naznačil, že do koupaliště vlastník bude muset investovat.

Nepopřel to ani Jiří Pospíšil. Nemusí jít přitom pouze o peníze směřující do samotného koupaliště.

„Bude potřeba vyřešit napojení koupaliště na kanalizaci. Pokud nebude se tahle věc neudělá, nikdo nám zrekonstruované koupaliště nezkolauduje," prohlásil Jiří Pospíšil a zopakoval, že je město připravené koupaliště po získání do majetku rekonstruovat.

V akvaparku si nezaplavete

Situací kolem vrahovického koupaliště už se několikrát zabýval také místní osadní výbor. Jak prozradila jeho předsedkyně Milada Galářová, v otázce vrahovické plovárny se jeho členové shodnou.

„Už jsme se problému několikrát věnovali. Jsme pro to, aby bylo nadále v provozu. Je prioritou dostat ho do vlastnictví města. Otázkou je za kolik," uvedla Milada Galářová, která je nově také prostějovskou­ radní.

Pavel Dopita ze sdružení Naše Vrahovice zase připomíná, že podobný areál by v případě zániku vrahovického koupaliště ve městě chyběl.

„Snad nikdo v Prostějově nepochybuje, že by se mělo zachovat. Je jediným klasickým koupalištěm ve městě. V takovém akvaparku si prostě nezaplavete," řekl Pavel Dopita.

ČTĚTE TAKÉ: Vrahovice navštívila rada. Čelila i dotazům ke koupališti, dopravě a arboretu