Lidé se nebudou potkávat s dalšími nemocnými.

„Pacienti, kteří mají žádanku k odběru na COVID-19 vystavenou praktickým lékařem či hygienou, se tak nebudou mísit s ostatními návštěvníky nemocnice. Přímo u odběrového místa je rovněž vyhrazeno několik parkovacích míst, odkud to budou mít lidé na stěr jen pár kroků. Místo není určeno pro odběry přímo z automobilu,“ sdělila Marie Marsová, ředitelka Nemocnice AGEL Prostějov. Doposud docházeli pacienti do infekční ambulance situované uvnitř areálu nemocnice.

Konicko vzdoruje Covidu-19
Konicko vzdoruje covidu: stále nula nakažených! Jaký tam mají recept?

Značení naleznou lidé přicházející či přijíždějící jak z ulice Plumlovská, tak z ulice Josefa Lady. Odběrové místo v současné době není určeno samoplátcům, přesto se zavedením této služby počítá v průběhu měsíce října. Denně zvládnou v prostějovské nemocnici odběry u více než stovky pacientů, kteří se výsledek dovědí do 48 hodin.

„Je i v zájmu města, aby nemocnice zvládla odebrat a otestovat co nejvíce pacientů. Moc apeluji na veřejnost, aby se chovala odpovědně a nákazu nepodceňovala. Zároveň však věřím, že se nám společně podaří zvládnout i tuto vlnu a všem přeji pevné zdraví,“ uvedl primátor města František Jura.

Odběrové místo bude lidem k dispozici v pracovní dny. Nutné je předchozí telefonické objednání na čísle 582 315 315.