Před zahrádkou zdejšího Národního domu stála fronta už nějakou dobu před otevřením. Lidé věděli, že když budou mezi prvními, ochutnají skoro všechno a ještě si svoje oblíbené pamlsky odnesou. I proto jich měla spousta s sebou plastové krabičky různých rozměrů a velikostí.

„Už to známe," smála se Věra Otáhalová z Prostějova.

„Je tady tolik dobrot. Oči by jedly, ale žaludek už nemůže, a tak si to ostatní vezmu domů, a tam si zase pochutnám."

Na 25 stánků s různými laskominami nabízelo v Prostějově své produkty. Většina z prodávajících jsou amatéři, kteří se jen příležitostně věnují svému koníčku – vaření nebo pečení.

Gabriela Stiborová z Olomouce uvařila své Marmeládky od Gábi včetně domácí nutely.

„Chodila jsem s dcerou k dětské lékařce a její sestřička měla v ordinaci na stole fotku koně. Dcera koně miluje, a tak jsme k sestřičce zajeli jednou jen tak na návštěvu," vzpomínala Gabriela Stiborová.

Návštěva se povedla a na zpáteční cestu dostali hosté ještě výslužku – spoustu ovoce z rozlehlé zahrady.

„To bychom nikdy nesnědli ani jinak nespotřebovali, a tak jsem se rozhodla, že takovou úrodu zavařím," svěřila se mladá žena.

A protože se snaží vyhýbat všem konzervantům a jiným umělým dochucovadlům, její marmelády a přesnídávky nic takového neobsahují.

„Když jsem byla na mateřské dovolené, připravovala jsem tyhle dobroty přes den a po večerech," zavzpomínala Gabriela Stiborová a pokračovala: „Ale od února už pracuji, a tak jsem zvědavá, jak to bude se zavařováním vypadat letos."

Mňam! Palačinky

Je-libo palačinku sladkou nebo slanou? „Palačičinky" Lucie Londovská a Monika Antoníčková tu speciálně pro vás vykouzlí jedna dvě. Povidlovou s mákem, štrůdlovou, s lesním ovocem nebo třeba s červenou řepou a balkánským sýrem. Obě studují na vysoké škole v Brně a palačinky připravují prostě pro radost. Dvě speciální elektrická zařízení, na kterých se těsto roztírá, si koupily samy, a teď objíždějí různé víkendové akce a „palačinkují".

„Po škole se přestěhujeme do Prahy a uvidíme, co se bude dít dál," řekla za obě Lucie Londovská.

Veronika Aufartová z Olomouce pekla svých 80 cupcaků celý den a do Prostějova jich přivezla 7 druhů, například pistáciový, margot nebo bounty. „Teď, co máme miminko, je to s pečením složitější," přiznala. „Ale miminko nakonec peklo tak trochu se mnou. Spalo na balkóně," usmála se.

Španělské chuťovky

Bramborové placky s uzeným, bábovky, hanácké vdolky, kuřecí steak na bylinkách s fazolovým salátem, domácí pivo, sirupy a šťávy, paštiky, domácí sádlo, slané francouzské quiche… Nejen to mohli návštěvníci prostějovské akce Restaurant Day ochutnat. Libor Smital připravoval na velké pánvi pravou španělskou paellu, v nabídce měl i kvalitní španělská vína.

„Letos tu je mnohem více lidí, kteří nachystali hlavní jídla," řekla jedna z organizátorek Markéta Valentová z Prostějova.

„Jsme moc rádi, že přijeli, protože tak dobře doplňují sladkosti, kterých je tu opravdu hodně. My jsme přibližně hodinu před zahájením akce nachystali stoly, rozmístili všechny podle toho, co hostům nabízejí, museli jsme promyslet také napojení na elektrický proud."

Ten skutečně občas vypadával, protože neunesl zvýšenou zátěž kuchařů. Málokdo z hostů si toho ale všiml. Všichni ochutnávali, pojídali a pochvalovali si podařený čas u dobrého jídla.

„Myslím si, že návštěvníci mohou být spokojeni také díky tomu, že se scházíme v tak hezkém prostředí," řekla na závěr další z organizátorek Milada Sokolová. „A já bych tak ráda za všechny poděkovala řediteli Národního domu Janu Páleníkovi i všem jeho kolegům za vstřícnost, ochotu a trpělivost."

Autorka: Marcela Žurková