"Vyrazit o hodech do města je povinnost. Vždycky hledáme ten nejlepší burčák, ale letos se to pěkně prodraží. Nevypijeme tak litry, ale spíše usrkáváme a zdravíme se známými," komentoval současnou drahotu Pavel.

Korzovat po Masarykově náměstí mezi stánky je tradice. "Vždycky vyrazíme i s rodinou. Ochutnáme burčák, děti chtějí sladkosti a každý rok kupujeme perníkové srdce," uvedl například Robert.


Nahrává se anketa ...

Na kolotoče se musí zamířit přes bankomat. "Mám tři děti a při ceně sto korun za jednu atrakci je to mazec. Kdybych jim měl vyhovět ve všem, co chtějí, tak by mi nestačilo půl výplaty," krčil pro změnu rameny David.

Jediné, co je na městě zadarmo, je kulturní program. "Je dobře, že se v Prostějově hodové tradice drží. Vždycky s manželem chodíme v neděli odpoledne a sledujeme vystoupení. Letos se těšíme na Annu K.," prozradila dáma seniorského věku.

A kolik co vlastně na náměstí stojí? Dvě decky burčáku pořídíte za 30 korun. Langoš nebo trdelník vyjde na stovku, pivo se pohybuje okolo padesátikoruny, klobása nebo bramborák přijde od 80 až po 100 korun. Jedna jízda na kolotoči startuje také na stovce.

41. Prostějovské hanácké slavnosti

PROGRAM V NEDĚLI 17. ZÁŘÍ:
dopoledne – Jaro Hané – komponovaný program dětských folklorních souborů
11.30 hod. - Stanley´s Dixie Street Band
13.30 hod. - Kateřina Marie Tichá a Bandjeez
14 hod – oficiální zahájení slavností
15 hod. - "Čí so hode" – průvod krojovaných souborů
15.30 hod. - "Čí so hode…Naše!" - zahájení odpoledního programu
19 hod. - koncert Anny K.
od 10 do 17 hodin – projížďky historickým kočárem společnosti Kočáry Mylord Václava Obra
od 9 do 17 hodin – výstava bonsají na nádvoří zámku