Maskovaní dvacátníci přijedou i s německými hosty. Jedna z aktuálně nejpřednějších metalových českých kapel Dymytry se v Prostějově představí ve čtvrtek 16. března. Jedná se o zahajovací koncert CZ tour 2023.

"Fanoušci se mohou těšit opět na obvyklou monstrózní show. V Prostějově vystoupí i s německými masklovanými souputníky Hämatom, se kterými mají naplánované i společné evropské turné," prozradil Martin Tichopádek z pořádající agentury Top koncerty s tím, že Dymytry letos slaví dvacáté výročí svého vzniku a na podzim plánují narozeninový koncert v O2 aréně.

"Česká část turné Dymytry & Hämatom začíná 16. března v Prostějově a končí 1. dubna v Táboře. Poté bude společná šňůra pokračovat v Německu, Švýcarsku a Rakousku, kde na ně čeká čtrnáct prestižních koncertních míst," dodává Tichopádek.

Dymytry - Dej Bůh štěstí LIVE:

Zdroj: Youtube

Česká část turné se skládá z osmi koncertů. Po startu v Prostějově se obě kapely ukáží v Hluku (17.3.), Hodoníně (23.3.), Havlíčkově Brodu (24.3.), Králíkách (25.3.), Ústí nad Labem (30.3.), Stříbře (31.3.) a Táboře (1.4.).

Ilustrační foto
V Olomouci to rozbalí zpěvák Iron Maiden i diskohvězdy. Tahákem je i Kabát

Traktor oslaví v Prostějově apríla. Rockový stroj s hlubokými moravskými kořeny rozburácí své motory v KaSku v sobotu 1. dubna. Jedná se o závěrečný koncert jarní Traktor Club tour, která čítá přesně patnáct koncertů napříč celou republikou.

Traktor - Letokruhy: 

Zdroj: Youtube

V Olomouckém kraji bude prostějovské vystoupení jediným. Traktory bude na turné doprovázet havířovská parta Bastard. "Kapela, která loni oslavila dvacet let na scéně, se vrací zpět ke kořenům v podobě jarního klubového turné. V Prostějově zakončí klubovou jízdu napříč celou republikou," informuje zástupce agentury.

Prostějovský deník ve spolupráci s agenturou Top koncerty uspořádá pro své čtenáře soutěž o volné vstupenky na oba koncerty. Soutěž se objeví s týdenním předstihem na stránkách Deníku.