Otevření Vrahovické se posunuje. Důvodem je most přes Romži.

"Slušně řečeno, jsem velmi rozezlen, že zhotovitel nás včas neinformoval o zpoždění dodávky části mostních panelů od výrobce (z důvodu Covid pandemie). Komplikací to určitě je, zejména pro průjezd do Trpínek, Čechůvek a ven z Vrahovic," informuje náměstek primátora Jiří Rozehnal a dodává: "Přes investora a objednatele, kterým je Olomoucký kraj budeme řešit se zhotovitelem finanční dopady za zpoždění."

Zbylý a opožděný úsek bude zprovozněn od neděle 15. srpna.

Oba mosty uzavřeny

Uzavřeny budou oba mosty, průjezd bude možný myší dírou. Úsek od křižovatky ulic Tovární a Vrahovická až před most přes Romži byl otevřen od 1. srpna, ale pozor, od nádraží se do Vrahovic autem nedostanete.

"Ulice Vrahovická bude v tomto úseku od 1. 8. 2021 do 15. 8. 2021 oboustranně slepá a bude z ostatních částí města přístupná jen přes ulici Říční respektive Tovární nebo M. Pujmanové," dodává náměstek Rozehnal.

Přírodní rezervace Průchodnice, červenec 2021
Skalní tunely Průchodnice - zkuste opomíjený unikát kousek od Prostějova

Stavební práce uzavřou most přes Hloučelu až do konce roku.

"Úsek Vrahovické ulice, od mostu přes Hloučelu (včetně tohoto mostu) až po křižovatku s ulicí Průmyslová - bude uzavřen od 1. 8. 2021 do 19. 12. 2021. Úsek Vrahovické ulice, od křižovatky s ulicí Průmyslová po křižovatku s ulicí Janáčkova, bude uzavřen od 1. 8. 2021 do 31. 8. 2021," upřesňuje Jiří Rozehnal.

Do Kostelce po Tiché

Z důvodu stavby severního obchvatu je již měsíc uzavřena hlavní výpadovka na severozápad regionu. Kostelecká ulice bude uzavřena do konce prázdnin. Řidiči mířící z Prostějova do Kostelce mají dvě možnosti. Buď jet po Olomoucké přes Držovice na Smržice nebo projet Prostějovem po Plumlovské ulici a na kruhovém objezdu u Domamyslic se dát vpravo po Tiché.

"Po Olomoucké jezdit ve špičce je za trest. Když je uzavřen dálniční sjezd u Vitany, tak jede všechno právě po ní. Kolikrát je rychlejší jet do nebo z Olomouce přes Studenec a Olšany," komentuje Hana Burešová a dodává: "Zavřená je i část Tylovky, tam bydlí rodiče. Kolikrát tak jedu napříč Prostějovem déle než z Olomouce.

" Uzavírky v Tylově ulici jsou z důvodů rekonstrukce plynovodu. Aktuálně se pracuje v části od Wolkerovy ulice po Libušinku.

Na řadě je i ´Šmeralka´

Vcelku frekventovaná zkratka z centra podél Kolářových sadů směrem na největší městské sídliště v západní části města se uzavře od pondělí 9. srpna. Konkrétně budou úplně uzavřeny chodníky a místní komunikace v ulici B. Šmerala z důvodu dlouhodobé akce „Prostějov - Regenerace sídliště B. Šmerala“. Uzavírka by měla trvat do 15. října.