Otevření Vrahovické se posunuje. Důvodem je most přes Romži.

"Slušně řečeno, jsem velmi rozezlen, že zhotovitel nás včas neinformoval o zpoždění dodávky části mostních panelů od výrobce (z důvodu Covid pandemie). Komplikací to určitě je, zejména pro průjezd do Trpínek, Čechůvek a ven z Vrahovic," informuje náměstek primátora Jiří Rozehnal a dodává: "Přes investora a objednatele, kterým je Olomoucký kraj budeme řešit se zhotovitelem finanční dopady za zpoždění."

Zbylý a opožděný úsek bude zprovozněn od neděle 15. srpna.

Oba mosty uzavřeny

Uzavřeny budou oba mosty, průjezd bude možný myší dírou. Úsek od křižovatky ulic Tovární a Vrahovická až před most přes Romži byl otevřen od 1. srpna, ale pozor, od nádraží se do Vrahovic autem nedostanete.

"Ulice Vrahovická bude v tomto úseku od 1. 8. 2021 do 15. 8. 2021 oboustranně slepá a bude z ostatních částí města přístupná jen přes ulici Říční respektive Tovární nebo M. Pujmanové," dodává náměstek Rozehnal.

Stavební práce uzavřou most přes Hloučelu až do konce roku.

"Úsek Vrahovické ulice, od mostu přes Hloučelu (včetně tohoto mostu) až po křižovatku s ulicí Průmyslová - bude uzavřen od 1. 8. 2021 do 19. 12. 2021. Úsek Vrahovické ulice, od křižovatky s ulicí Průmyslová po křižovatku s ulicí Janáčkova, bude uzavřen od 1. 8. 2021 do 31. 8. 2021," upřesňuje Jiří Rozehnal.

Do Kostelce po Tiché

Z důvodu stavby severního obchvatu je již měsíc uzavřena hlavní výpadovka na severozápad regionu. Kostelecká ulice bude uzavřena do konce prázdnin. Řidiči mířící z Prostějova do Kostelce mají dvě možnosti. Buď jet po Olomoucké přes Držovice na Smržice nebo projet Prostějovem po Plumlovské ulici a na kruhovém objezdu u Domamyslic se dát vpravo po Tiché.

"Po Olomoucké jezdit ve špičce je za trest. Když je uzavřen dálniční sjezd u Vitany, tak jede všechno právě po ní. Kolikrát je rychlejší jet do nebo z Olomouce přes Studenec a Olšany," komentuje Hana Burešová a dodává: "Zavřená je i část Tylovky, tam bydlí rodiče. Kolikrát tak jedu napříč Prostějovem déle než z Olomouce.

" Uzavírky v Tylově ulici jsou z důvodů rekonstrukce plynovodu. Aktuálně se pracuje v části od Wolkerovy ulice po Libušinku.

Na řadě je i ´Šmeralka´

Vcelku frekventovaná zkratka z centra podél Kolářových sadů směrem na největší městské sídliště v západní části města se uzavře od pondělí 9. srpna. Konkrétně budou úplně uzavřeny chodníky a místní komunikace v ulici B. Šmerala z důvodu dlouhodobé akce „Prostějov - Regenerace sídliště B. Šmerala“. Uzavírka by měla trvat do 15. října.