Letní scéna s obří LED obrazovkou. "Jsem rád, že se nám podařilo tuto akci zorganizovat. Hokejový šampionát, navíc v České republice je obrovská událost. V případě, že se národnímu týmu podaří postoupit, počítáme i s přenosy v sobotu a neděli," komentoval primátor František Jura (ANO).

Bude točené pivo i dobroty z grilu

"Nádvoří zámku bude ve čtvrtek otevřeno od 18 hodin. Chybět nebude točené pivo, nealko a speciality z grilu. Vstup na hokej je zdarma, kapacita je přibližně 150 míst k sezení," doplnila první náměstkyně primátora Milada Sokolová (ODS).

Plnotučný Radegast nebo křidélka

"Pivo k hokeji patří. Budeme točit dvanáctku Radegast. K jídlu bude trhané vepřové maso v hod dogu, hranolky s čedarovou omáčkou nebo kuřecí křidélka na grilu," zve Luděk Chmela, majitel vyhlášené restaurace U Chmelů.

Hokejové čtvrtfinále mezi reprezentanty České republiky a výběrem USA začíná ve čtvrtek 23. května ve 20.20 hodin. Dříve příchozí mohou od 18 hodin sledovat další atraktivní souboj mezi Kanadou a Slovenskem. Další čtvrtfinálové dvojice tvoří Švýcarsko s Německem a Švédsko s Finskem.
Případné semifinále s českou účastí, by se hrálo v sobotu 25. května od 14.20 hodin. V neděli 26. května se hraje o 3. místo od 15.20 hodin, finále začíná ve 20.20 hodin.

Nádvoří prostějovského zámku se promění ve fanzonu. Bude se fandit ve čtvrtfinále proti USA. Foto: Magistrát města ProstějovaZdroj: Deník/VLP Externista