Na druhém místě skončila Olomouc, pomyslný bronz putuje do Hranic.

Zasloužil se o to vstřícný přístup magistrátu k podnikatelům i výhodné podmínky pro podnikání.

Srovnávací výzkum, jehož výsledky jsou vyhlašovány na krajských setkáních Svazu měst a obcí, zpracovává analytická agentura Datank a hodnotí v něm všech 205 obcí s rozšířenou působností v České republice a městské části Hlavního města Prahy.

„Podmínky pro podnikatele jsou v Prostějově na vysoké úrovni dlouhodobě, my samozřejmě podporujeme lokální podnikání, v tom se snažíme jako magistrát vycházet vstříc, ať už se to týká informací, podpory samotné nebo například pronájmu některých prostor. Aktuálně pracujeme na tom, abychom dali do provozu další, menší průmyslovou zónu. Ta by mohla být zajímavá jak pro naše podnikatele, tak i pro občany z hlediska nabídky nových pracovních míst,“ říká primátor Prostějova František Jura.

Prostějov se výborně podnikatelsky rozvíjí

Prostějov vykazuje skvělé výsledky v aktuálním rozvoji podnikatelského prostředí.

Město má velmi vysoký podíl právnických osob, vysoký podíl malých a středních firem, stejně jako vysoký růst počtu ekonomických subjektů v rámci celého kraje.

Pracovní trh vykazuje velmi nízkou nezaměstnanost, podnikatele láká dobrá dopravní dostupnost města.

V přístupu veřejné správy boduje Prostějov zejména kvalitní komunikací s podnikateli.

Má nejkvalitnější webové stránky z pohledu podnikatele, dále nejkvalitnější elektronickou komunikaci, která je ověřována mystery testováním, radnice také nabízí nejvyšší počet úředních hodin.