Práce však na místě vidět nejsou, betonové zátarasy ve vjezdech však zůstávají. Část zastupitelů tak požaduje, aby vedení města začalo konat.

„Díry po průzkumu jsou zakopané, neděje se nic. Zajímá mě tedy, co s tím parkovištěm bude,“ uvedl opoziční zastupitel František Švec.

Připomněl, že vlastníkem ohrazeného pozemku je stále město.

„Čeho se bojíme? Otevřeme parkoviště a ať si to Manthellan zkusí napadnout,“ navrhl František Švec.

Navrátil: Pozemek je náš a my se tady krčíme

„Pozemek je náš a my se tady krčíme,“ přidal se k němu kolega Jan Navrátil.

Proti se naopak postavil radní Jaroslav Šlambor. Ten sdělil, že advokátní kancelář Ritter – Šťastný zastupující město, doporučila se zátarasy nehýbat do rozhodnutí soudu o vyklizení lokality.

Označil pak návrhy na nynější odblokování za odporující právu.

„Přijali jsme stanovisko, že budeme respektovat právní kancelář. Teď navíc každá strana tvrdí něco jiného,“ poznamenal s tím, že by město riskovalo.

Fišer: Hrozilo by trestní oznámení

„Město by se vystavilo riziku náhrady škody. A trestního oznámení,“ podpořil ho náměstek primátorky Zdeněk Fišer.

Nakonec odstranění zábran a zpřístupnění parkoviště zastupitelstvem neprošlo. Samotná firma Manthellan se pak hájí tím, že pozemek má nadále pronajatý. A s výstavbou projektu s názvem Galerie Prostějov počítá.

„Věřím, že i zastupitelům musí být jasné, že stavět můžeme až po vydání všech povolení a ne podle počasí,“ řekl pak mluvčí firmy Juraj Aláč.

Společnost se nyní musí potýkat se stanoviskem rady města. Ta většinou hlasu označila smlouvy města s firmou za neplatné.