Na jeho pozemcích aktuálně trénuje prostějovská fotbalová mládež. Dle ústní dohody mezi 1. SK Prostějov a majitelem pozemků můžou mladí fotbalisté hřiště využívat dle libosti. Pokud se o něj budou starat. Ligová utkání se zde však hrát nemohou, chybí zázemí.

„Dovedu si představit, že by se tu opět hrálo. Historicky sem fotbal patří. Aktuálně však máme zázemí, tedy například šatny, na hřištích u Sportcentra a novém stadionu za Místním nádražím," řekl generální sportovní manažer prostějovského fotbalového klubu 1. SK František Jura.

Využívání bývalého ligového stadionu, kam chodily za fotbalem na zápasy tisíce lidí, se však možná změní. Marek Pořízka totiž opět plánuje postavit na místě sportoviště domovy pro seniory. O něco podobného se přitom pokoušel už před několika lety. Stejně tak o prodej pozemků městu.

„V roce 2011 nabídl majitel tento areál městu, ale tehdejší sportovní komise odkup nedoporučila. Rada města stanovisko akceptovala," informovala mluvčí prostějovského magistrátu Jana Gáborová. Ta také potvrdila, že jednání s městem o odkupu se aktuálně s Markem Pořízkou nevedou.

„Snažil jsem se už dříve zřídit zde domovy pro seniory, teď ten nápad oprašuji. Netuším, za jak dlouho by mohla být má aktuální žádost ohledně územního plánu vyřízená. Jedná se ale o delší úřední postup," vyjádřil se Marek Pořízka. Ten zatím neuvedl, s jakou investicí do případného nového domova pro seniory počítá nebo kolik míst pro starší lidi by mohl projekt přinést.

Zatím zde úřadují zloději kovů

Zatím však na parcelách, kde by jednou mohla stavba vyrůst, chátrá některé vybavení stadionu. Mezi ním jsou i tribuny, které během devatenáctého ledna poškodili zloději kovů. Podle Jany Adámkové z městské policie se tři lidé snažili upilovat kovovou část sedaček a prodat ji do sběrny surovin.

„Chodívám kvůli podobným věcem na městskou policii často. Není ale v mých silách stadion uhlídat," říká majitel areálu Marek Pořízka.