Jedná se o charitativní projekt, který od počátku zaštiťuje olomoucké Sdružení Šance, jejímž posláním je pomáhat v těžkém období léčby nejen dětem, ale i rodinám. Do projektu Vánoční hvězda, se rok od roku zapojuje více institucí, spolků nebo škol. Jednou z nich je i prostějovská Obchodní akademie, kde celou akci zaštítila jedna z pedagožek, Lenka Pospíšilová.

„Měla jsem možnost vidět děti a jejich rodiče přímo na hemato-onkologickém oddělení v Olomouci a myslím si, že si plně zaslouží podporu, prostě jakoukoliv maličkost, která jim umožní alespoň na pár minut zapomenout na nepříznivý osud, který je potkal,“ popsala Pospíšilová důvody, proč se letos vůbec poprvé do projektu studenti i pedagogové z obchodní akademie zapojili.

Ji samotnou překvapil obrovský zájem studentů, kteří se rozhodli akci podpořit.

„Reakce byly velmi pozitivní, překvapilo mě to množství studentů, jejich zájem zakoupit si vánoční hvězdu a přispět tak na nemocné děti. Celkem jsme pro školu objednali téměř sto dvacet vánočních hvězd. Na podporu dětem jde pak polovina z částky,“ prozradila Deníku Pospíšilová.

Loňský výtěžek z charitativní akce, která se koná po celé Moravě přesáhl tři miliony korun. Pokud byste si vánoční hvězdu rádi zakoupili, máte možnost si ji objednat buď přímo u Sdružení Šance až do 10. prosince nebo zakoupit teď v neděli 1. prosince ve Vrchoslavicích na akci Rozsvěcování vánočního stromu.

Historická budova Místního nádraží v Prostějově zatím nemá jasno o své budoucnosti. 12.11. 2019
Nad Místním nádražím v Prostějově visí hrozba demolice. Co vy na to?
Josef Lada
Zpříjemněte si advent. Konice láká na unikátní výstavu obrazů Josefa Lady