Ten už dříve potvrdil, že město Konice by případnou cyklostezku řešilo po svém. A to na hranici svého katastru. „Dál jsme ale nepokročili. Jde o to, zda bude k dispozici nějaký vhodný dotační titul," uvedl starosta. Zároveň dodal, že si netroufá tipovat, kdy by se na cyklotrase mohlo začít pracovat.

K problému se vyjádřil také Jan Vařeka, ředitel pily ve Ptenském dvorku. „Původní představa, že vznikne nová cyklostezka, se určitě neuskuteční. Spíše by šlo o zprůjezdnění lesních cest. Je ale otázkou, jestli se tak stane pod hlavičkou obecně prospěšné společnosti Romže nebo nějakou jinou," dodal.

Upozornil však, že samotná Romže má stále problémy.

„Řeší se teď spíš minulost než budoucnost a chování jednoho z tehdejších představitelů společnosti. Podali jsme příslušné žaloby, Romže však má zablokované účty," vysvětlil Jan Vařeka s tím, že se nejdříve musí vypořádat s minulostí.

Cyklostezka by vedla i v blízkosti rekreační oblasti s hotelem Bělecký mlýn. Jeho majitel Richard Benýšek podle svých slov vidí v projektu posun a stojí si za tím, že je potřebný.

„Ledy se pohnuly, tak teď musíme počkat. Martyrium bylo vůbec dostat cyklostezku do územních plánů obcí," řekl Richard Benýšek.

Ten souhlasí s konickým starostou v tom, že by se měly zainteresované strany snažit o nalezené vhodné dotace.

„Bylo by rozumné využít dotační zdroje Evropské unie, protože právě na takové projekty podle mě dávají smysl. Ale končí jedno programovací období a připravuje se další. Otázka je, jak se podaří stavbu financovat. Přece jen obce mají jiné starosti," dodal s tím, že jeho společnost je připravená se na cyklostezce finančně podílet.