„Až skončí výběrové řízení a vyprší doba pro námitky, bude zde smlouva a začne se stavět," uvedl náměstek primátorky Zdeněk Fišer.

Vývoj stavby kritizoval v minulosti nejeden obyvatel Žešova. Ti se například na podzimním setkání vedení města s lidmi bydlícími v nejjižnější části města domáhali odpovědí na otázku, kdy by k dostavbě mělo dojít. Poukazovali také na to, že se podle jejich názoru výstavba cyklo-stezky vleče.

Už dřívější informace, že se stavební práce opět rozjedou, uvítal například místní podnikatel a člen osadního výboru Jan Kleiner.

„Co jiného na to říct než zaplať pánbůh. Jsme hodně rádi, že se situace vyřeší. Myslím si, že spousta lidí cyklostezku rádo využije," řekl. Přidává se k němu také Pavel Koutný. „Využívat cyklostezku určitě budu," uvedl.

Zároveň se vyjádřil také k délce stavebních prací. Ty začaly v roce 2013. O pár měsíců později se však zbrzdily kvůli výkupu pozemků, které někteří z majitelů chtěli prodat městu za vyšší částku, než jim vedení magistrátu bylo ochotné dát.

„Cyklostezka měla být už dávno hotová. Na druhou stranu jsou zde zase věci, které práce protáhly a nedají se zase tak moc ovlivnit," dodal Pavel Koutný.