„Vůbec netuším, že by někdo ze společnosti SOLARIS Tech měl opletačky se zákonem,“ řekl prostějovský místostarosta Vlastimil Uchytil (ODS). Dodal, že v době, kdy město půdu prodávalo, nebyl jednatelem firmy Jan Tesař mladší, jako nyní, ale právě Jan Hubáček. „Neměli jsme a nemáme možnost dostat se k informacím, komu nemovitosti prodáváme,“ zdůraznil Uchytil.

Že policie nemůže poskytovat informace o konkrétních osobách se ve čtvrtekpřesvědčil i redaktor Deníku. Zajímalo jej, zda spolu s Hubáčkem policie vyšetřovala i starostova syna. „O tom vám žádné informace kvůli náhubkovému zákonu poskytovat nemůžeme,“ prohlásila Soňa Svobodová, policejní mluvčí Jihomoravského kra­je.

Uchytil veřejnost ubezpečil, že parcely v průmyslové zóně, které získal Hubáček a Tesař, město nabízelo v souladu se zákonem. „Původně je chtěla získat společnost FTL, ale od úmyslu odstoupila. Pak o půdu projevil zájem SOLARIS Tech. Zveřejnili jsme tedy záměr prodeje, k němuž se mohl přihlásit i každý jiný investor,“ popsal.

Odstoupit od smlouvy nemůžeme

Na dotaz, zda město nyní zváží zrušení smlouvy odpověděl: „Společnost s námi podepsala smlouvu o smlouvě budoucí, v níž stálo, že pozemky zaplatí do čtyř měsíců od změny územního plánu Kralic na Hané. K té zatím nedošlo. Odstoupit od ní nemůžeme.“

Vlastimil Uchytil tvrdí, že kauza se společností SOLARIS Tech, která spojuje trestaného muže se starostovým synem, není nijak příjemná. „Město ji musí zanalyzovat, zaujmout k ní stanovisko,“ míní.

Starosta: Syn je plnoletý

Prostějovský starosta Jan Tesař (ODS) ke kauze prohlásil. „Mrzí mě to, ale syn je plnoletý. Těžko po něm chtít, aby žádal rodiče o radu. Ať záležitost vyřeší finanční správa.“

Na Jana Tesaře mladšího, jež figuruje ve spoustě firem, není na webu uveden ani jediný kontakt. V sídle společnostiFlexibil Oilv Čelechovicích na Hané, která je vlastníkemSOLARIS Techu, nepobývá. „Má zde jen rozmlácenou poštovní schránku,“ vrtí hlavou lidé, kteří chodí okolo budovy bývalého cukrovaru.