„Stoprocentně jsou v tomhle místě lampy potřeba. V noci se to zde nedá," sdělil zase Tomáš Navrátil.

„Urážel mě zákaz vjezdu pro cyklisty, který zde jednu dobu trval. Byl nesystémový," řekl mladý muž, který podle svých slov místem často prochází.

Zatím to však vypadá, že on ani další chodci či cyklisté se změn nedočkají. Stejně tak ale podle vyjádření úřadů zatím nikdo o problému chybějícího osvětlení neinformoval.Na spojnici Barákovy ulice s Vrahovickou chybí osvětelení

Koleje? Komplikace

„Podnět v této věci neevidujeme. Stejně tak nemám informaci o tom, že by město aktuálně připravovalo osvětlení této komunikace," poskytla vyjádření mluvčí prostějovského magistrátu Jana Gáborová. Doplnila zároveň, že by případné plány na výstavbu lamp mohly být komplikované. Důvodem by mohla být blízkost železnice, kterou stezka lemuje.

„Je totiž třeba si uvědomit, že komunikace se nachází vedle železnice a jakékoli možné investiční akce v případě, že jde o ochranné pásmo drah, jsou poměrně náročné. Nicméně podnět v této věci neevidujeme," zopakovala mluvčí.

HLASUJTE V ANKETĚ POD ČLÁNKEM: Uvítali byste investici do osvětlení stezky mezi Barákovou a Vrahovickou?

Na nebezpečí si nikdo nestěžoval, říká mluvčí strážníků

S podobnými zkušenostmi přišla také mluvčí městské policie Jana Adámková.

„Nemám žádné informace o tom, že by si někdo například stěžoval na nebezpečnost tohoto místa," řekla.

Podotkla ale zároveň, že lidé některé věci zkrátka úřadům nebo policii nesdělují.

„Potom se třeba o nějakých problémech vůbec nedozvíme," řekla Jana Adámková k cyklostezce.

Pokud někdo požadavek vznese, budeme se jím zabývat, říká Fišer

Na podnět zatím čeká také vedení města.

„Pokud někdo vznese požadavek, může se jím zastupitelstvo zabývat. Zatím ale o osvětlení cesty neuvažujeme," sdělil první náměstek primátorky Zdeněk Fišer.

S cestou na jedné straně sousedí železnice Prostějov-Kostelec na Hané, z druhé pak zeď kolem průmyslového podniku. Někteří lidé, včetně například Ondřeje Remence, by si podle svých slov cestu tímhle místem rozmysleli i ve dne.

Prostějov mám rád, ale tohle mě štvě

Například Tomáše Navrátila však situace na stezce rozčiluje.

„Když už zde komunikace je a dalo se na ni nejspíš ne zrovna málo peněz, tak se měla dodělat. Nemělo se skončit v půlce. To se ale děje v mnoha věcech. Prostějov mám rád, ale tahle skutečnost mě na něm hodně štve," zakončil Tomáš Navrátil.