Dvaačtyřicetilá usedlice Ivona informaci vítá. Těší se, až stavbaři konečně finálně opraví i dlažbu pěší zóny na náměstí E. Husserla.

„Rekonstrukce náměstí stála před třemi roky spoustu peněz. Přijde mi ale, že práci stavbaři odflákli. Dlažba je totiž křivá, po dešti jsou na ní vidět velké kaluže," uvedla.

Další usedlík Ivo Pokorný k tomu dodává, že dlažby trpí kvůli technice.

„Myslím si, že na stavu nejen tohoto náměstí, ale i řady chodníků ve městě se podepisují stroje technických služeb," vyjádřil se.

Reklamace?

Co na postřehy usedlíků říká náměstek primátora Zdeněk Fišer (ČSSD)?

„Pokud je opravdu dlažba na náměstí v takovém stavu, jaký popisujete, pak to budeme reklamovat," reagoval Fišer s dovětkem, že záruka na dílo zde činí 120 měsíců. Ohledně techniky, jež má poškozovat dlažbu pak vysvětlil, že nejhorší jsou v tomto ohledu zametací vozy.

„Jejich vysavače seberou tmelící materiál a kostky se následně vyviklají," přiblížil náměstek.

Magistrát informuje, že stavbaři před nedávnem dokončili opravu chodníku na Vojáčkově náměstí – spojnice ulice Olomoucká se Svatoplukovou, pracují na chodnících v ulici Karlov, k opravě chystají i chodník v ulici J. B. Pecky.

Kde se začne v blízké době?

„V nejbližší době budou následovat opravy chodníků na ulici Plumlovská – od kruhového objezdu u BILLA po ulici Legionářskou, ulice Foerstrova v Krasicích – od zastávky MHD po dům Foerstrova číslo 7, ulice Čechovická – západní strana od pošty po ul. Na Blatech a na ulici Smetanova ve Vrahovicích podél mateřské školy," sdělil první náměstek primátora Jiří Pospíšil (ODS).

Ve stavu přípravy technické a projektové dokumentace k vyhlášení zadávacího řízení jsou další chodníky, a to na ulici Olomoucká, Krasická, Vrahovická a v Žešově.

Před podpisem smlouvy o dílo s vítězným uchazečem z elektronické aukce je oprava chodníků na ulici Polská a komunikace na ulicích Polská a Resslova. Tuto opravu dělníci provedou v červnu až červenci.