Cesta pro maso se nevyplatí. "Jezdíme pravidelně do Lešan pro maso a další dobroty. Bohužel, když bychom měli jet přes Ohrozim, tak se to pořádně prodraží," lamentuje například senior Jan Vysloužil z Čelechovic na Hané.

Dlouhá zajížďka přes Ohrozim

Uzavírka mezi Kostelcem na Hané a Lešany potrvá až do poloviny prázdnin. Objízdná trasa je vedena přes Ohrozim, což pro řidiče znamená minimálně dvacetiminutovou zajížďku.

Divize E: Kostelec na Hané - Šternberk (20.4.2024)
Kroupy a potom góly. Šternberk vyplenil Kostelec a došlo i na neobvyklé střídání

"Silnice mezi Kostelcem na Hané a Zdětínem, přes Lešany byla v hrozném stavu. Je dobře, že se konečně opraví. Pro nás to ale znamená projetý benzín a ztrátu času," krčí rameny dvaaosmdesátiletý senior.

Silnice do Seloutek zmizela

Kompletní rekonstrukce silnice spojující prostějovskou místní část Domamyslice se Seloutkami je v plném proudu. Původní vozovka už je pryč a silničáři pracují denně. Opravená a průjezdná by měla být 14. června letošního roku. Objízdná trasa je vedena po Okružní a Určické ulici.

Policejní služebna v Prostějově na Újezdě byla v pátek ráno na nohou. Osmdesátiletý senior přinesl plnou tašku granátů. 19.4. 2024
Ranní poplach na Újezdě. Děda přinesl policistům plnou tašku granátů

Z dalších dlouhodobých uzavírek trápí řidiče budování veřejné kanalizace v Krumsíně. Průjezd obcí by měl být umožněn od 30. června 2024.

Stejný důvod k uzavírce silnic mají i v Horním Štěpánově, Lipové a Hrochově. Průjezd zmíněnými obcemi by měl být umožněn také od 30. června 2024.