Řidiči na Prostějovsku ho dobře znají. Nechráněný železniční přejezd v těsné blízkosti hlavní silnice spojující Prostějov s Kostelcem na Hané, který se nachází na komunikaci spojující Domamyslice se Smržicemi má být zrušen.

"Pro zrušení přejezdu P6547 u Smržic již bylo vydáno rozhodnutí silničního správního úřadu. V současné době probíhá zpracování potřebné dokumentace ke zrušení přejezdu a následně bude u Drážního úřadu podána žádost o odstranění stavby," potvrdil mluvčí Správy železnic Dušan Gavenda a pokračoval: "V návaznosti na rozhodnutí Drážního úřadu pak dojde při nejbližší vhodné příležitosti k fyzickému zrušení přejezdu. Konkrétní termín bude teprve upřesněn, práce však bude Správa železnic přednostně směřovat do termínů plánovaných výluk v rámci oprav trati pro tento či následující rok."

Srážka auta s vlakem na nechráněném přejezdu u Smržic. 13.1. 2022
"Čunínská střela" na přejezdu u Smržic trefila auto

Již před dvěma roky byl zrušen železniční přejezd směrem na Smržice blíže k Prostějovu z důvodu stavby severního obchvatu

V uplynulém týdnu byl zabezpečen železniční přejezd v Kostelci na Hané, který přetíná hlavní silniční tah směrem na Konicko.

Rekonstrukce a instalace závor uzavřela na týden železniční přejezd v centru Kostelce na Hané.
Neprůjezdný Kostelec: přejezd už má závory

"Jednalo se o investiční akci na zvýšení stupně zabezpečení. Vybudováno bylo nové světelné přejezdové zabezpečovací zařízení, které bylo nově osazeno závorami. Došlo i k rekonstrukci železničního spodku a svršku včetně přejezdové konstrukce," informoval Dušan Gavenda s tím, že konkrétně v Kostelci na Hané se bude v dohledné době pracovat i na zabezpečení dalšího přejezdu.

"Stejnou úpravu přejezdu Správa železnic výhledově plánuje i na dalším místě v Kostelci na Hané, a to na železničním přejezdu P6551. Termín realizace této stavby bude teprve stanoven," potvrdil Gavenda.

Nehoda vlaku s osobním autem v Kostelci na Hané - 25. 12. 2021
VIDEO: Vlak smetl v Kostelci oktávku, na místě čtyři zranění

Právě na výše zmíněném přejezdu v ulici Příhon došlo v minulosti k několika střetům vlaku s osobními auty.

"On je sice na vedlejší ulici, po které jezdí málo aut, ale možná i proto si řidiči nedávají pozor. Navíc tam přijíždějící vlaky není moc vidět, takže by asi závory pomohly," komentoval jeden z místních obyvatel možnou budoucí úpravu přejezdu.

Srážka vlaku s osobním automobilem na přejezdu u Smržic. 28.5. 2019
Vlak trefil u Smržic auto. Takto to dopadlo