A to je zatím v nedohlednu. Aktivnější z obyvatel města zatím jen marně hledají bod týkající se využití parcel v programu rady.

Téma ovšem zmizelo i z jednání zastupitelstev, která přitom bývala dlouhá léta kvůli chátrajícímu areálu velmi bouřlivá.

Že téma není na pořadu dne potvrdila i mluvčí magistrátu Jana Gáborová.

"Vedení města o tom nijak nejednalo, neřešilo ho," sdělila.

Vše tak zatím nasvědčuje tomu, že bude téma kasáren odsunuto na příští volební období.

Stejně, jako třeba výstavba bazénu a rozhodnutí o jeho velikosti. Na ní totiž zastupitelé nenašli shodu a podobně i v případě jezdeckých kasáren panuje hned několik názorů na využití pozemků. A také několik studií.Jenže primátorka Alena Rašková popírá, že by rada měla navrhnout zastupitelům odsunutí verdiktu.

"Nechali jsme udělat studie na využití. Z mého pohledu není důvod cokoli odhlasovat a odsunout. O využití jsme se v radě zatím nebavili," uvedla pro Deník primátorka Alena Rašková.

Vedení města nečinnost trvale obhajuje tím, že si pozemek drží jako zálohu za Společenský dům, který by měl jít k zemi po zásahu firmy Manthellan. Ta už téměř deset let hodlá místo Společenského domu postavit obchodní galerii.

Tento argument však brzy padne: společnost totiž má začít podle smluv stavět během letoška. Jinak magistrát může argumentovat nečinností a výstavbě definitivně zamezit.

Nynější nečinnost nenechává chladného některé obyvatele města, politiky ale třeba ani aktivisty. Jedním z nich je Jakub Čech, který v době před rozhodnutím o demolici kasáren spolupořádal petiční akci za jejich zachování. I přesto však zastupitelé těsnou většinou rozhodli o zbourání.

"Jednání města, kdy došlo ke zbourání kasáren aniž by měli jeho představitelé jasno o využití této plochy, je skandální, ale v Prostějově nijak nepřekvapivé. Radnice nemá ani v jiných oblastech koncepci do budoucna," řekl k nynějšímu klidu kolem kasáren pro Deník.

Vyjádřil se i k možným důvodům, proč se radní rozhodli demolici protlačit. "Úmyslem radniční koalice zřejmě bylo skrýt nehospodárné nakládání s budovou, ke kterému předtím léta ze strany vedení města docházelo," podotknul Jakub Čech.

Připomněl tak skutečnost, že město budovu vlastnilo desetiletí, přesto však nepřistoupilo k její opravě a přes nabídky odkoupení se místo toho rozhodlo pro vymazání kasáren z mapy.