Hrůznou událost hned brzy ráno okomentovala pro Prostějovský deník i primátorka města Prostějova Alena Rašková. „Je to něco strašného, vždyť jsou do ideologických sporů zatahování nevinní lidé. Nevím, kam ten svět spěje. Není to válečný stav v pravém slova smyslu, když nestojí voják proti vojáku," uvedla primátorka s tím, že moc soucítí s pozůstalými obětí čtvrteční tragédie.

K události se vyjádřil také starosta Plumlova Adolf Sušeň: „Teď jsem si to přečetl na internetu a musím říci, že je to otřesný čin. Jen mě napadlo, kdy to všechno konečně skončí a bude klid. Těžko se bojuje proti zfanatizovaným jedincům. Nezbývá než soucítit se všemi, kterých se hrůzný čin týká." Na otázku, zda by v současné době jel do Francie, starosta odpověděl, že určitě ne. „Víte, já jsem pecivál, to je ten důvod. Taková věc jako v Nice se může stát kdekoliv a kdykoliv, to bychom nemohli jet nikam," řekl na závěr.

Do Francie by dnes nejela ani starostka Tištína Alena Wagnerová. „Přiznávám, že bych měla strach. A nechtěla bych na takovou cestu pustit ani své blízké," řekla. I ona považuje události v Nice za obrovskou tragédii. „Musíme se nad těmito útoky stále zamýšlet, protože se týkají nás všech. S oběťmi i všemi, které hrůzný čin zasáhl, hluboce soucítím," dodala.