„Zpočátku stála organizace na dospělých, ale teď už jde opravdu o čistě studentskou záležitost," řekl Aleš Procházka, ředitel Divadla Point, které akci spolupořádá.

„Bezvadné je, že studenty podporujeme v samostatnosti, a tak to má být," dodal s úsměvem.

Průvod masek vyrazí ve dvanáct hodin po obvyklé trase od lázní do města k muzeu na náměstí TGM, kde je přichystaný další program. Především to bude prezentace jednotlivých družin ze všech středních škol, které představí svého kandidáta na krále Majálesu. Porota bude vybírat podle tří kritérií, a to nejlepší masky, nejlepšího vystoupení a celkového dojmu.

„V šestnácti hodin pak proběhne korunovace krále Majálesu, kterou uvede taneční skupina The Cheers," řekl Aleš Procházka s tím, že přibližně o patnáct minut později vystoupí kapela Chilly Weather, po nich Smoketown G, Froples a poslední budou Douny, Kobe a DJ Fudja.

Na úplný závěr se v Apollu 13 uskuteční oblíbená Afterparty.

Loňský ročník se konal ve stylu šedesátých let, ale ředitel Gymnázia JiříhoWolkera ocenil nejvíce masky pionýrů a jisker, které zavzpomínaly na dobu o několik let zpátky.

Letos očekávají pořadatelé velkou účast, protože Majáles se koná v termínu, do kterého nespadají žádné státní svátky, a navíc se po pěti letech vrací na náměstí TGM, kde bude pódium pro kulturní program.

Autor textu: Marcela Žourková

Program Majálesu

16.00 hod. Korunovace krále Majálesu s uvedením taneční skupiny THE CHEERS

16.15 hod. CHILLY WEATHER

17.30 hod. SMOKETOWN G

19.00 hod. FROPLES

20.20 hod. DOUNY, KOBE, DJ FUDJA

Afterparty v Apollu 13