Incident se odehrál osmého března večer.

Během utkání Prostějova s Kladnem dorazila ke stánku s reklamními předměty klubu dvojice kontrolorů. Ti se však nesetkali s věcným přístupem ale s násilím.

„Muž nejprve dvojici urážel vulgárními výrazy. Poté na pracovníky finančního úřadu převrátil prodejní stůl, vytrhl jim z ruky protokol o kontrole a utekl pryč,“ popsal Kořínek.

Pracovníci úřadu navíc schytali také spršku pivem.

Majitel klubu: takové jednání odsuzujeme

Takové útoky nevrhají dobré světlo ani na celý zdejší hokej. Incident se stal totiž při utkání vyřazovací části, která z celé sezony přitahují nejvíce pozornosti.

„Podobné jednání hluboce odsuzujeme. Na zimní stadion v žádném případě nepatří,“ řekl majitel klubu Jestřábi Prostějov Jaroslav Luňák a doplnil, že i klub se bude snažit podobným věcem zabránit.

„Uděláme vše proto, aby se to do budoucna nemohlo opakovat,“ řekl.

Redakce v březnu oslovila i finanční správu.

„V průběhu kontroly na zimním stadionu v Prostějově došlo k napadení dvou zaměstnanců. Jeden z nich musel být ošetřen na úrazovém oddělení Nemocnice Prostějov. Na místo incidentu byla přivolána Policie ČR,“ uvedla za instituci mluvčí Zuzana Žabčíková. Pozdější dotazy už úřad nechal nezodpovězené.

I přes časté potyčky na zimním stadionu jde o poměrně výjimečnou situaci, kdy nedošlo jen ke konfliktu fanouškovských táborů, ale i napadení třetích osob.

Zdejší hokejový klub byl také nucen v minulé sezoně platit nemalé pokuty za chování svých příznivců na některých utkáních. Částky se nakonec vyšplhaly do stovek tisíc korun.

Autor: ADAM HERINK, MICHAL SOBECKÝ