Jméno městečka vyslovil správně. "Říkali mi, aby mě hlavně nenapadlo říkat ty Konice. Za to se zde prý na náměstí upaluje," spustil Miloš Zeman v březnu 2017 a okamžitě si vysloužil sympatie několika set hlavého davu.

Fotogalerie: Prezident Miloš Zeman navštívil prostějovskou 601. skupinu spec. sil

Osmým divem světa je manželka. Prezident byl na severozápadě Prostějovska očividně ve své nejlepší formě. Na všetečné dotazy z davu odpovídal s humorem a nadhledem. Na otázku konických gymnazistů, co považuje za osmý div světa, vypálil Zeman bez rozmýšlení "Manželka!"

Fotogalerie: Prezident Miloš Zeman se zúčastnil slavnostního nástupu 53.pPzEB, Prostějov

Živá minerální voda na rozloučenou. "Má, jak doufám padesát dva procent," poznamenal po obdržení průzračné tekutiny prezident. Vedle nezapomenutelné návštěvy Konice, se ještě tentýž den podíval Miloše Zeman na prostějovské červené barety 601. speciální skupiny.

První návštěvu v Prostějově absolvoval prezident 6. března 2014, kdy se setkal s prostějovskými občany v Kulturním klubu Duha. Naposledy se na Hané prezident objevil 6. října 2020, kdy požehnal novému praporu u příležitosti založení 533. praporu bezpilotních systémů.