Na čtvrteční návštěvu prezidenta Miloše Zemana si hradní protokol žádné speciality nevyžádal.

Lidé ale před samotným setkáním s hlavou státu budou moci zhlédnout vystoupení žáků Základní umělecké školy Vladimíra Ambrose a zkrátit si tak čekání na příjezd prezidenta, který do Prostějova dorazí v autokoloně v 16:40 z Choliny.

„Kancelář prezidenta nic speciálního nepožadovala, žádné pohoštění a nic podobného, pouze si žádají vodu na zapití. Nic zvláštního nás ani na přípravě nepřekvapilo, jsme na podobné návštěvy zvyklí," popsala vedoucí Odboru kanceláře primátora Magistrátu města Prostějov Jaroslava Tatarkovičová s tím, že jediným požadavkem byl nějaký výstup před setkáním prezidenta s občany, a to proto, aby bylo čekání na prezidenta zpestřeno kulturním programem.

„Napadla mě hned Základní umělecká škola Vladimíra Ambrose, se kterou byla vždy dobrá spolupráce," nechala se slyšet vedoucí odboru Jaroslava Tatarkovičová.

Krajský úřad si vybral pro setkání prezidenta s občany prostory Kulturního klubu Duha a v pátek si prostory prohlédli sami zaměstnanci prezidentské kanceláře.

„V pátek se zde byli podívat zaměstnanci prezidentské kanceláře, zda je místo dostatečně důstojné pro setkání, a prostor schválili," nechala se slyšet Alice Gregušová z Kulturního klubu Duha.

Prezident v Prostějově - shrnutí programu Prezident přijede do Prostějova ve čtvrtek v odpoledních hodinách. Jako první zavítá v 16:40 do Kulturního klubu Duha, poté navštíví radnici, kde se od 17:20 setká nejen se zástupci města, ale také například se zdejšími policisty a vojáky či se zapíše do kroniky města. V závěru prostějovského programu prezident přijal pozvání do prostějovské dopravní společnosti FTL, kde se setká se zaměstnanci firmy od 18:15.