Nadšení rodiče vymýšlejí potomkům zdravou zábavu. "Koncept závodu i celou trať jsme vymysleli společně s manželkou. Při samotném chystání trati nám pomohli kamarádi. Obtížnost byla různá. Zhruba třetina překážek je extrémních, třetina lehčích a těch zbývajících deset je opravdu lehkých," sdělil Deníku těsně před startem Dan Svačina, starosta pořádajícího TJ Sokol Vrchoslavice.

Vytáhnout se na lavici, vyšplhat na originální žebřík nebo ručkovat hlavou dolů. Takové a další podobné záludnosti čekaly na malé závodníky. "To nedám, jaký je trest?" ptali se někteří borci před nezdolatelnou výzvou. "Náhradní řešení při nezdolání překážky byly různé. Někde se dělaly dřepy, jinde zase ´angličáky´," vysvětloval Svačina.

Do cíle nakonec dorazili všichni. Odměnou jim byly medaile a pár sladkostí.

"Podobné akce vždycky vítáme. Máme zde krásný areál, na podobné závody jako dělaný. Dorazily celé rodiny, které vytvořily nejmladším členům vynikající atmosféru," komentovala vrchoslavická místostarostka Adéla Palíšková, která vedle registrace a časomíry ještě stíhala každému závodníkovi po doběhu pověsit na krk medaili.

"Sám nikdo nic neudělá, na podobnou akci je potřeba spoustu lidí a my je naštěstí ve Vrchoslavicích máme. Moc jim děkuji za nezištnou pomoc," dodala místostarostka.

Za necelý rok se mohou děti těšit na další pokračování. "Dnešní účast třiatřiceti dětí je i vzhledem k okolnostem krása. Další závod plánujeme na příští léto. Závodníci se mají opravdu na co těšit. Poběží se v blátě, přes vodu a kopřivami," smál se na závěr Dan Svačina.