Náhoda stála u zrodu myšlenky. Ve Žraloku se líbilo i Voxelovi.

"V červnu se v kempu konal charitativní motosraz Help Tuning Cup. Hostem víkendového programu byl Vašek Voxel Lebeda. Byl zde i s rodinou celý víkend a líbilo se jim u nás natolik, že si pobyt o dvě noci prodloužili a chválili si areál. O měsíc později u nás přespala kapela UDG, když hráli na zámku a chválili stejně jako Voxel," popisuje Deníku začátek námluv správce kempu Petr Piňos s tím, že mu po čtrnácti dnech přišel e-mail s nabídkou na uspořádání Přehrady Festu.

"Domluvili jsme si schůzku, podepsali smlouvu a festival ve Žraloku je realitou," směje se Piňos.

Plumlov se zařadil po bok Vranovské přehrady. V loňském roce se uskutečnily na území republiky pouze dvě akce. Ve Vranově nad Dyjí na Znojemsku a u přehrady Seč ve východních Čechách.

Oblíbené prostějovské okénko Punč na sídláku poctil v neděli svou návštěvou Mikuláš s andělem a čertem, 5. 12. 2021
OBRAZEM: U okénka na sídláku se nadělovalo. Čert hrozil, anděl utěšoval

Kromě hvězd i doprovodný program

"Přehrady Fest 2021 v light verzi měly, navzdory všem protiepidemickým omezením, velký úspěch. Na Seč a Vranov dorazilo osm tisíc návštěvníků. O to víc nás těší, že v příštím roce budeme moci nabídnout návštěvníkům další lokace a vyhovět lépe stále většímu zájmu. Navíc pevně věříme, že Přehrady FEST v roce 2022 proběhnou v plném programu, tak jako v předchozích letech," uvádí za pořadatele Tomáš Staněk. Další novou lokalitou jsou pískovny u Veselí nad Lužnicí.

Letošní pátý ročník přivítá na své stagi zvučná jména. Návštěvníci se mohou těšit na vystoupení skupin Mirai, Jelen, UDG nebo Atmo music. Se svými hity se vytasí také Pokáč, Pekař, Jakub Děkan, Vojtaano, Voxel a další. Bohatý doprovodný program pro celé rodiny je už tradiční součástí Přehrady Fest a chybět nebude ani v roce 2022.

Německý dobrodruh Michael Rinderle se svým oslem křižuje republiku. Míří až na Dálný východ. 4.10. 2021
VIDEO: S oslem Vaillantem putuje republikou přes Žralok až do Íránu

Kapacita pro dva a půl tisíce lidí

Termín na začátku prázdnin se zamlouvá.

"Jedná se o novinku v našem nabitém sezónním programu. Sám jsem zvědavý, jaký bude o festival zájem. V daném termínu se ale v blízkém i širším okolí nic podobného nekoná. Věřím tedy, že budeme mít ve Žraloku plno," komentuje správce kempu s tím, že se Přehrady Fest 2022 ve Žraloku uskuteční 8. a 9. července příštího roku.

"Vstupenky jsou už v předprodeji, kapacita kempu je omezena na dva a půl tisíce lidí. Vedle vystoupení hudebních kapel, se mohou po oba dny těšit lidé na bohatý doprovodný program, který je určen celým rodinám," uzavírá Petr Piňos.

Přehradu Vranov čeká dvoudenní hudební maraton v termínu 29. a 30. 7. 2022, Seč pak v druhé polovině prázdnin od 5. do 6. 8. 2022. Veselské pískovny budou hostit pouze jednodenní akci a to 13. srpna.