Zatím zde projíždějí cyklisté, semtam se objeví nějaký turista. 

„Jsem zde po letech. A podle mě je to místo jako stvořené pro dovolenou. A voda, do té bych se nebál jít,“ říká Zdeněk Koutský, který s rodinou dorazil z Přerova.

Voda však ale nyní průzračnou zrovna není. Naopak je zbarvená do zelena.

Právě s kvalitou vody mohou provozovatelé dvou pláží na březích přehrady zápasit, ostatně jako v minulých letech.

Miroslav Černošek
Miroslav Černošek: Do olympijského centra si nějaký Franta začutat nepřijde

První měření na konci května

I proto krajští hygienici už brzy chystají první letošní měření kvality vody.

Jak prozradili pracovníci Krajské hygienické stanici v Olomouci, první měření proběhne už 29. května a po té každé dva týdny.

O to, aby byla voda co nejčistší, se snaží jak úřady, tak Povodí Moravy. To loni představilo nornou stěnu, kterou osadilo Podhradský rybník.

Kvalita vody přesto nezůstala během léta podle hygieniků přijatelná: z pětibodové škály si začátkem září vysloužila čtyřku.

„Letos připravujeme standardní opatření,“ uvedl pouze mluvčí Povodí Moravy Petr Chmelař.

Pravdou ale je, že alespoň dle výsledků Krajské hygienické stanice se kvalita vody od napuštění v roce 2013 loni a předloni přeci jen zlepšila.

Ilustrační foto.
Zásah v Okružní ulici: hasiči vyjížděli k požáru stánku

Vylepšené služby i tradiční akce

Návštěvníci pláží Plumlovské přehrady se pak mohou těšit na některé novinky. Zejména jsou to lepší služby pro rekreanty.

„Zatím se vše rozbíhá. Chystáme opravy, třeba vstupních prostor a toalet. Určitě přidáme také lehátka k zapůjčení,“ prozradil provozovatel pláže U Vrbiček Radek Kocourek.

Zatímco pak na protější pláži U Lázníčků a v přilehlých prostorech mohou lidé zažít párty, U Vrbiček to budou tradičně koncerty.

„Nejbližší akcí budou Legendy se vrací v červnu. Dále chystáme Guláš fest i další akce, včetně dvou závodů dračích lodí,“ prozradil Kocourek.

Ilustrační foto
Padesátka, nebo ne? Prostějované se přou o nový bazén, vznikla i petice