Přehrada nabízí pro jednu skupinu rekreantů přírodu, prostor, klid a letos i konečně vodu bez toxických sinic. Aquapark je naopak zárukou atraktivních tobogánů, skluzavek a průzračné vody.

„S přítelem jezdíme do aquaparku, přestože máme blíž Plumlovskou přehradu. Už kvůli sinicím bych se tam koupat nešla,“ uvedla Veronika Štefanová z Ohrozimi.

Miroslav Švanda z Olomouce sice ví, že voda v přehradě má pravidelnou péči a sinice z ní zmizely, přesto by do ní s dcerou neskočil. „Vodě i přes všechna opatření proti vodnímu květu zkrátka moc nevěřím,“ sdělil.

Protože olomoucký aquapark stavbaři teprve budují, jezdí do prostějovského centra vodních radovánek.

Zastánci koupání v Plumlovské přehradě ale všem vzkazují, že voda v nádrži je letos dobrá.

„Na Plumlovské přehradě je nejen nádherná příroda, ale teď i krásná voda. Vnoučata se tu skvěle vyřádí,“ prohodila z mola u pláže Miloslava Horáková z Prostějova. Dodala, že nemá ráda přeplněná koupaliště a aquaparky, kde je hlava na hlavě.

„Člověk si tam nemůže ani pořádně zaplavat,“ odmítla plovárny.

Marek Bitala z Mohelnice mluví shodně. „Nemám důvod chodit do přeplněného aquaparku. Na Plumlovskou přehradu nedám dopustit. Voda vypadá dokonce čistěji, než jsem vůbec doufal,“ řekl.

O víkendu byly na plážích u Plumlovské přehrady stovky lidí. Stejně jako v areálu aquaparku.

Včera v brzkém odpoledni se odhadem zdál počet rekreantů na obou místech stejný. Přesto byl ve srovnání obou lokalit patrný jeden výrazný rozdíl. V bazénech aquaparku bylo mnohem víc plavců než v přehradě.

Přehrada musí zkrátka o důvěru lidí v kvalitu vody bojovat.

„Lidé se na pláže přehrady vracejí postupně. S masovými návštěvami obvyklými před deseti či patnácti roky se dnešní stav nedá vůbec srovnávat,“ všiml si nájemce jedné z pláží Miloš Láznička.

A kde se nejraději koupete vy?
Hlasujte v naší anketě v pravém sloupci.