„Podívejte, je tu nové zábradlí, lampy a asfalt, ale koše nikde," stěžovala si v říjnu při procházce na hrázi pejskařka Jitka z Prostějova.

„Jsem zvědavá, zda se tu brzy objeví. Vhodné by byly i ty na psí exkrementy. Vždyť už teď jsem tady několik „bobků" viděla. Nechápu, proč to lidé po svých psích miláčcích neuklidí," míní Jitka, která chodí na procházku se psem vybavená igelitovým sáčkem.

O osazení košů jednalo vedení Mostkovic s vodohospodáři.

„Před revitalizací přehrady jsme se o koše starali, nyní o jejich osazení povedeme s Povodím Moravy jednání," zmínil se na konci října Prostějovskému deníku starosta Mostkovic Jaroslav Peška. A jak se zdá, jednání byla úspěšná.

Konec hovínek na hrázi?

„Obec Mostkovice nainstalovala na koruně hráze čtyři odpadkové koše. Slibuje si od toho, že z hráze zmizí například množství psích exkrementů, které nezodpovědní majitelé psů dosud z nového asfaltového povrchu neuklízeli," uvedla Gabriela Tomíčková, mluvčí Povodí Moravy. 

„Jsou upevněny k zábradlí a obec je bude pravidelně vyvážet. Jejich pořízení včetně instalace přišlo na deset tisíc korun," uvedla Gabriela Tomíčková.

Buduje se mokřad

Plumlovská přehrada - 16. ledna 2014

Zároveň dodala, že vodohospodáři i nadále pokračují s napouštěním přehrady.

„Nyní je hladina na kótě 271 metrů nad mořem a do provozní hladiny zbývá něco málo přes dva metry," potvrdila mluvčí Povodí Moravy.

Práce probíhají i na mokřadu, který má přirozeným způsobem čistit vodu přitékající do přehrady.

„Na konci vzduti finišujeme s modelací terénu pro mokřad. V nejbližších dnech provedeme laserové scanování terénu a na jaře tam ochránci přírody spolu s biologickým dozorem vysadí vhodné rostliny, které budou přirozeným způsobem čistit vodu na přítoku do nádrže," nastínila průběh prací mluvčí vodohospodářů­.